Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Symmetrical pozyskał od inwestorów 18,5 mln dolarów. Środki umożliwią dalszą ekspansję fintechu

Wywodząca się z Polski firma zajmuje się m.in. obsługą wynagrodzeń

Fintech Symmetrical pochwalił się pozyskaniem od inwestorów 18,5 mln dolarów (blisko 82 mln zł). Pieniądze te mają przyspieszyć ekspansję firmy na rynkach europejskich oraz w USA. Podmiot zamierza także rozbudować zespół i zaoferować usługi nowej grupie klientów. Wiodącym inwestorem w tej rundzie był fundusz Target Global, który w przeszłości wsparł finansowo m.in. Revoluta.

Przeczytajcie także: BIK wieszczy zmierzch kart kredytowych

Symmetrical został założony w 2019 roku w Warszawie i początkowo oferował elastyczną wypłatę wynagrodzenia – pracownik otrzymywał wcześniejszy dostęp do swojej wypłaty. Z czasem firma zajęła się szerzej obsługą wynagrodzeń, automatyzacją procesu zatrudniania, zarządzaniem danymi pracowników. O podmiocie mogliście już przeczytać w serwisie cashless.pl m.in. za sprawą pozyskania środków na rozwój czy wpisania go na listę MIP. Co ciekawe, kilka dni temu spółka Symmetrical Financial została z listy MIP-ów wykreślona. Dopytuję podmiot o powody tej zmiany.

Symmetrical przekonuje, że jego rozwiązanie zostało zbudowane w taki sposób, by możliwe było szybkie wejście na każdy rynek, na którym działa jego klient. Opracowane narzędzia służą przede wszystkim średnim i dużym firmom z elastyczną bazą pracowników, a celem fintechu jest upraszczanie procesów związanych z płacami – mają być dla klienta niewidoczne. Obecnie podmiot posiada biura w Warszawie, Londynie oraz Barcelonie

Przeczytajcie także: Pekao wprowadza platformę "Księgowość z Żubrem"

A wczoraj pojawiły się doniesienia o innym rodzimym graczu, który oferuje usługę typu "wynagrodzenie na życzenie". Podmiot Flexee pochwalił się zamknięciem rundy finansowania, w której udało mu się pozyskać do 13 mln zł. Fintech zapewnia, że środki te pozwolą mu dotrzeć do ze swoim produktem do szerszego grona odbiorców.

AKTUALIZACJA

W odpowiedzi na pytanie o powód wykreślenia z listy małych instytucji płatniczych Kamila Okulska, Head of Corporate Marketing w Symmetrical, odpowiedziała, że Symmetrical współpracuje z partnerami posiadającymi pełną licencję KIP, wobec czego licencja MIP jest im zbędna.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies