Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Polski fintech Softpos.eu z potężnym właścicielem. W spółkę zainwestowała firma Worldline

Worldline chce wykorzystać technologię polskiego fintechu do ofensywy na globalnym rynku terminali aplikacyjnych

Worldline, jedna z największych na świecie firm z branży płatniczej, opublikowała dzisiaj raport podsumowujący jej działalność w III kw. 2022 roku. Uwagę mogą w nim przyciągać m.in. informacje dotyczące przejęć. Okazuje się, że w minionych miesiącach potentat nabył 55 proc. udziałów w warszawskim fintechu Softpos.eu.

Przeczytajcie także: Raiffeisen z impetem wraca na polski rynek

Z komunikatu Worldline można się dowiedzieć nie tylko o transakcji, ale też o możliwości przejęcia pozostałych 45 proc. udziałów od obecnych właścicieli. Firma ma na to 24 miesiące. Jednocześnie globalny gracz wyjaśnił, że z pomocą Softpos.eu wprowadza na rynek nowy produkt: Worldline Tap on Mobile, czyli aplikację na Androida, która pozwala przyjmować płatności np. za pośrednictwem smartfona.

Przeczytajcie także: Aion Bank i Vodeno nawiązują współpracę z SIBS

Te doniesienia brzmią ciekawie w kontekście informacji o wydzieleniu z Worldline dywizji zajmującej się projektowaniem i produkcją stacjonarnych terminali płatniczych, czyli Ingenico. Doszło do tego zaledwie kilka kwartałów po przejeciu tego biznesu przez Worldline. Nowym właścicielem Ingenico zostały fundusze Apollo Global Management. A sam Worldline najwyraźniej chce poświęcić więcej uwagi softposom. Warto przy tym mieć na uwadze, że Softpos.eu i Wordline współpracowały już wcześniej. Przeszło rok temu, jak mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, pochwaliły się wdrożeniem nowej wersji terminala aplikacyjnego.

Softpos.eu to spółka założona przez managerów innego polskieggo gracza z rynku płatności, czyli firmy Payarto. Obecnie działa nie tylko w Polsce, ale i na wielu rynkach zagranicznych. W naszym kraju terminal aplikacyjny od Softpos.eu wdrożyło już kilka banków, m.in. ING, Credit Agricole czy BNP Paribas.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies