Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Raiffeisen z impetem wraca na polski rynek. Zaoferuje rachunki i karty debetowe

Nowe otwarcie Raiffeisena w Polsce będzie możliwe dzięki obecnemu już tu projektowi Raiffeisen Digital Bank i jego partnerstwu z fintechem Marqeta

Austriacki bank ogłosił dziś podpisanie umowy o współpracy z fintechem Marqeta. Ma ona dotyczyć marki Raiffeisen Digital Bank, która od kilku już lat jest obecna w Polsce. Instytucja oferuje pożyczki zaciągane przez aplikację mobilną. Dzięki współpracy z Marqetą RDB będzie mógł oferować rachunki płatnicze oraz wydawane do nich karty debetowe. Kooperacja ma dotyczyć rynków polskiego i rumuńskiego.

Przeczytajcie także: Polski Straal ma partnera z Wielkiej Brytanii

Z dzisiejszego komunikatu prasowego wynika też, że klienci RDB będą mogli zarządzać swoimi rachunkami za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Zakładam więc, że instytucja nie zamierza otwierać stacjonarnych oddziałów, a całość obsługi odbywać się będzie zdalnie. Wydawane przez RDB karty będzie można oczywiście dodawać do cyfrowych portfeli, umożliwiających zbliżeniowe płatności mobilne.

Jak już wspomniałem, Raiffeisen ze swoją marką RDB jest obecny na polskim rynku od kilku lat. Wcześniej wycofał się stąd sprzedając BNP Paribas swój Raiffeisen Polbank. O tym, że RDB ma rozwijać swoje usługi i oferować nie tylko pożyczki czy kredyty, mówi się nieoficjalnie od dłuższego czasu. Do tej pory brakowało jednak oficjalnego potwierdzenia takiego zamiaru. O innych planach RDB w Polsce przeczytacie w tekście Nowości w ofercie Raiffeisen Digital Bank. Zmiany w aplikacji, sprzedaż przez pośredników i być może przez stronę internetową.

Przeczytajcie także: mPay rozpoczyna przegląd opcji strategicznych

Ciekawostką może być fakt, że Raiffeisen jest drugą zagraniczną instytucją finansową, która w ostatnim czasie zdecydowała się na powrót z ofertą dla klientów detalicznych z Polski, pomimo wcześniejszego wycofania się z tego rynku. Niedawno w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o podobnej decyzji podjętej przez Volkswagen Bank. Więcej na ten temat w tekście Volkswagen Bank chce odbudować ofertę detaliczną w Polsce. Szykuje płatności mobilne, w tym Blika, i zdalny proces otwierania rachunków.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies