Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polski Straal pozyskał partnera z Wielkiej Brytanii. Firmy chcą zaoferować nowe usługi dla e-commerce

W ramach partnerstwa Straal pozyska 2 mln euro na stworzenie nowych rozwiązań

Polski fintech Straal nawiązał partnerstwo z brytyjskim MyEUPay. Podmioty chcą wspólnie zaoferować narzędzia dla sklepów internetowych oraz platform e-commerce. W ramach tej kooperacji Straal otrzyma finansowanie: 2 mln euro. Środki mają być przeznaczone na stworzenie nowych usług płatniczych.

Przeczytajcie także: Vodeno z partnerem z Wielkiej Brytanii

Fintechy przekonują, że ścisła współpraca przełoży się na poszerzenie ich baz klientów. Dotyczy to zarówno pozyskiwania nowych odbiorców, jak i wzajemną sprzedaż produktów dotychczasowym klientom. Podmioty zamierzają stworzyć wspólną przestrzeń dla sprzedawców internetowych, w której zaoferują usługi dopasowane do konkretnych biznesów.

MyEUPay jest instytucją finansową z licencją wydaną przez FCA (brytyjski odpowiednik KNF). Firma dostarcza rozwiązania z zakresu wirtualnej bankowości, a także platformę płatności, wykorzystującą interfejs API. Fintech obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i tych korporacyjnych.

Przeczytajcie także: Fintech N26 umożliwia handel kryptowalutami w aplikacji

Z kolei powstały w 2017 roku Straal pełni m.in. rolę procesora płatności. Firma oferuje pakiet usług z zakresu analityki transakcji, optymalizacji oraz ochrony klientów przed nadużyciami w internecie. W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że warszawski gracz wprowadził do oferty metodę płatności o nazwie Straal Direct Payment. Rozwiązanie przypomina dobrze znane na polskim rynku szybkie przelewy typu pay by link, a powstało dzięki przepisom unijnej dyrektywy PSD II.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies