Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polski fintech wprowadza usługę powstałą w oparciu o przepisy PSD II. Coś jak zagraniczny pay by link

Usługę opartą o otwarte, bankowe API wprowadza właśnie obsługująca płatności internetowe firma Straal

Wywodzący się z Polski fintech Straal, poinformował o wprowadzeniu do oferty nowej metody płatności nazwanej Straal Direct Payment. Rozwiązanie przypomina dobrze znane na polskim rynku szybkie przelewy typu pay by link, a powstało dzięki przepisom unijnej dyrektywy PSD II. SDP wykorzystuje bezpośredni dostęp do rachunków bankowych umożliwiany przez banki za pomocą API tzw. podmiotom trzecim (third party provider).

Przeczytajcie także: Na świecie rośnie ryzyko fraudów w e-commerce

Nowa metoda płatności oferowana jest przez Straal głównie firmom sprzedającym swoje produkty lub usługi na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Z perspektywy konsumenta płacącego za coś w sieci transakcje realizowane za pomocą nowej metody przebiegają tak jak wspomniane już pay by linki.

Aby więc zapłacić za zakupy w sieci, internauta wybiera najpierw SDP jako metodę płatności, a następnie wskazuje bank i akceptuje warunki świadczenia usługi. Później jest przenoszony na stronę swojego systemu e-bankowości, gdzie weryfikowana jest jego tożsamość. Następnie zatwierdza predefiniowany formularz dyspozycji przelewu oraz wykonuje wszystkie wymagane przez bank czynności. W momencie przyjęcia dyspozycji przelewu płatnik jest automatycznie przenoszony na stronę sklepu internetowego, gdzie otrzymuje informację, że transakcja się powiodła.

Przeczytajcie także: W abonamencie można mieć nie tylko telewizję

SDP jest efektem współpracy firmy Straal z zewnętrznym partnerem technologicznym posiadającym licencję TPP. Środki przekazywane są na rachunek sprzedawcy zwykłym przelewem. Jednak informacja o dokonaniu płatności trafia do niego natychmiast, umożliwiając niezwłoczne przystąpienie do realizacji zamówienia.

– Można powiedzieć, że Straal Direct Payment to taki ogólnoeuropejski pay by link. Nasza propozycja już dziś spotyka się z bardzo dużym zainteresowaniem na rynkach tzw. starej Unii. Przewiduję, że w Polsce rozwiązanie wprowadzą w pierwszej kolejności podmioty skupione na sprzedaży na rynki zagraniczne – mówi szef Straal Michał Jędraszak. Pierwsze produkcyjne wdrożenia Straal Direct Payment powinny zostać sfinalizowane w pierwszym kwartale 2020 r.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies