Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Vodeno z partnerem z Wielkiej Brytanii. I to jakim. Udziały w spółce, na czele której stoi Wojciech Sobieraj, kupi NatWest

NatWest to jeden z największych banków detalicznych w Wielkiej Brytanii

Grupa Vodeno, do której należą fintech o tej nazwie i Aion Bank, weszła w strategiczne partnerstwo z brytyjskim holdingiem bankowo-ubezpieczeniowym NatWest Group. Celem współpracy jest dostarczenie w Wielkiej Brytanii usług typu BaaS (Banking-as-a-Service, czyli bankowość w tle – rozwiązania finansowe, które mogą wdrażać inne podmioty).

Przeczytajcie także: Fintech Bunq wygrał sądową batalię z bankiem centralnym

Umowa przewiduje, że nowy podmiot utworzony przez partnerów w Wielkiej Brytanii ma łączyć doświadczenie i rozwiązania bankowe NatWest z technologią, w tym narzędziami chmurowymi, Vodeno. Pierwszy z partnerów obejmie większościowy pakiet udziałów w przedsięwzięciu (82 proc., pozostałe trafią do Vodeno). Jednocześnie poinformowano, że NatWest obejmie mniejszościowe udziały w Vodeno (początkowo niespełna 10 proc., a docelowo 18 proc.), jeśli zostaną spełnione określone warunki. Łącznie Brytyjczycy mogą zainwestować w fintech blisko 60 mln euro.

Przeczytajcie także: Pekao i Mastercard zaprezentowały Unique

Wojciech Sobieraj, szef Vodeno, wyjaśnił, że jego platforma oferuje rozbudowany pakiet produktów BaaS, dzięki którym klienci mogą osadzać usługi finansowe w swoich ofertach. Dotyczy to m.in. płatności czy pożyczek. Na utworzenie nowej spółki NatWest ma przeznaczyć 120 mln funtów, wykorzysta również w tym przedsięwzięciu licencje bankowe uzyskane w Wielkiej Brytanii.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies