Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao i Mastercard zaprezentowały Unique. To jedyna taka karta płatnicza na świecie

Kartę otrzymają wybrani klienci prywatnej bankowości. Zawiera unikalny token NFT z elementem kompozycji malarskiej Rafała Bujnowskiego

Pekao i Mastercard zaprezentowały dzisiaj kartę Unique przeznaczoną dla klientów prywatnej bankowości. Jak wskazuje nazwa, karta jest unikalna, a można tak o niej powiedzieć z dwóch powodów. Po pierwsze, żadna z tradycyjnych instytucji finansowych na świecie nie tokenizowała dotąd sztuki, by powiązać cyfrowe certyfikaty NFT ze środkiem płatniczym. Po drugie, pomysłodawcy Unique zaprosili do współpracy przy tym projekcie artystę Rafała Bujnowskiego. Ten stworzył obraz "Ściana pracowni", który podzielono na 440 elementów.

Na awersie każdej z kart nadrukowano jeden fragment dzieła, a całość powiązano z niewymienialnym tokenem. W ten sposób, gdy upłynie okres ważności karty, właścicielowi pozostanie nie kawałek bezużytecznego plastiku, a wartościowy fragment dzieła sztuki, z certyfikatem zabezpieczonym blockchainem.

Przeczytajcie także: Bunq wygrał sądową batalię z bankiem centralnym

Bank wspólnie z organizacją płatniczą Mastercard stworzył tę kartę dla wybranych klientów prywatnej bankowości. Aby się o nią ubiegać, trzeba posiadać co najmniej 10 mln zł aktywów. Jeśli ma się takie pieniądze, oprócz praw do fragmentu obrazu znanego artysty, multimilioner uzyskuje także benefity tradycyjnie związane z użytkowaniem karty Mastercard World Elite. Otrzyma między innymi bogaty pakiet ubezpieczeniowy, opiekę osobistego asystenta Concierge oraz bezpłatny dostęp do ekskluzywnych saloników na lotniskach.

Przeczytajcie także: Kolejny dostawca usługi BNPL

Limitowana edycja kart kredytowych Unique wchodzi na rynek z okazji 25-lecia Bankowości Prywatnej Banku Pekao. – Bankowość Prywatna od ćwierć wieku oferuje wyjątkową obsługę i rozwiązania finansowe dla zamożnych klientów. Zmieniamy się wraz z ich potrzebami i rynkowymi trendami, dając dostęp do całej palety produktów inwestycyjnych i nie tylko. Zgodnie z naszą strategią podążamy za współczesnymi technologiami, innowacjami i trendami rynkowymi, ponieważ tego oczekują od nas klienci, jednym z nich jest szeroko rozumiany blockchain, bez którego nie byłoby projektu Unique. Oferując zupełnie unikalną kartę kredytową, powiązaną z tokenem NFT, stajemy się niekwestionowanym liderem nowoczesnych rozwiązań dla klientów Bankowości Prywatnej – wyjaśnia wiceprezes Pekao Jarosław Fuchs.

Co ciekawe, to jedyna znana mi karta, w której na awersie nie umieszczono logo organizacji płatniczej. Znajduje się ono z tyłu plastiku. – W Mastercard nadajemy różnym przedmiotom funkcje płatności – teraz przyszła pora na dzieła sztuki – bo tym właśnie są karty Unique. Każda z serii 440 kart jest częścią obrazu i zarazem środkiem płatniczym. Token NFT powiązany z kartą jest odpowiedzią na wyzwania współczesności i odzwierciedla połączenie światów sztuki i rozwiązań cyfrowych – możliwe dzięki kreatywnemu wykorzystaniu nowych technologii. Cieszę się, że wspólnie z Bankiem Pekao możemy tworzyć projekty łączące innowacje i sztukę na niespotykaną do tej pory skalę – powiedział Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny na Polskę, Czechy i Słowację w Mastercard Europe.

W ramach współpracy z artystą, Pekao wsparł założoną przez niego fundację Dzielna. Organizacja podaje na swojej stronie internetowej, że tworzy "przestrzeń artystycznej wolności pokonując mentalne, ekonomiczne i polityczne ograniczenia".

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies