Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny dostawca usługi BNPL. Płatności odroczone dostępne w ramach aplikacji OneyRaty

Z odraczania płatności w ramach OneyRaty można już korzystać u wybranych partnerów fintechu, m.in. w sklepach Auchan i Decathlon

Oney poinformowało o udostępnieniu u swoich wybranych partnerów nowego rodzaju finansowania: kup teraz, zapłać później (ang. BNPL, buy now, pay later). Rozwiązanie funkcjonujące w ramach aplikacji OneyRaty pozwala na odroczenie płatności za zakupy o 30 dni bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Przeczytajcie także: OneyRaty z weryfikacją na selfie

Dzięki nowej usłudze kupujący może sfinansować zakupy na kwotę do 2,5 tys. zł. Jeśli nie spłaci należności w ciągu 30 dni bezkosztowego odroczenia, płatność jest rozkładana na 3, 6, 9 lub 12 rat (w zależności od wysokości pożyczonej kwoty). Rozłożenie na raty wiąże się już jednak z dodatkowymi kosztami.

OneyRaty to aplikacja webowa, za pomocą której klienci mogą w pełni zdalnie i samodzielnie uzyskać finansowanie na swoje zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych. Aby skorzystać z odroczenia płatności, użytkownik powinien po uruchomieniu aplikacji wskazać sklep, w którym chce dokonać zakupu, i wybrać BNPL jako metodę finansowania.

Następnie wypełnia się krótki formularz i potwierdza tożsamość jedną z trzech dostępnych metod (zdjęcie dowodu i selfie, za pomocą rozwiązania Kontomatika lub przelewem weryfikacyjnym). Po przejściu tych kroków w aplikacji wyświetli się kod, który należy pokazać w kasie. Cały proces wraz z akceptacją wniosku i płatnością w kasie sklepu ma trwać łącznie kilka minut.

Przeczytajcie także: Fałszywa aplikacja Smartney w sklepie Google Play

Oney zakłada, że nową usługą w ramach OneyRaty może być zainteresowanych nawet 30 proc. użytkowników aplikacji. Fintech podkreśla, że dzięki jego rozwiązaniu płatności odroczone, do tej pory najczęściej obecne w sklepach online, są do dyspozycji klientów także w sklepach stacjonarnych. Z usługi BNPL od Oney można już korzystać w sklepach Auchan i Decathlon.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies