Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Carrefour zainteresowany usługą przekazów pieniężnych. Sieć rozszerza współpracę z MoneyGram

Do końca czerwca rozwiązanie pojawi się we wszystkich hipermarketach sieci w Polsce. Potem będzie wprowadzane w supermarketach

Sieć sklepów Carrefour poinformowała o rozwinięciu na polskim rynku współpracy z firmą MoneyGram, specjalizującą się w świadczeniu usług przekazów pieniężnych. W efekcie z placówek Carrefoura będzie można przesłać pieniądze do 400 tys. punktów na całym świecie.

Przeczytajcie także: PZU udostępnia serwis samoobsługowy dla klientów korporacyjnych

Partnerzy zapewniają, że korzystanie z tej usługi nie jest skomplikowane. Zainteresowany nią klient powinien zgłosić się w sklepie do punktu obsługi i okazać dowód osobisty. W kolejnym kroku wypełniany jest formularz online, a po zrealizowaniu transakcji do rąk konsumenta trafiają potwierdzenie przelewu oraz kod odbioru. Przesłane środki mogą być odebrane w innym punkcie już po 10 minutach. Będą do tego potrzebne wspomniany już kod oraz dokument tożsamości odbiorcy.

Carrefour podaje, że opłaty za usługę zależą od kwoty przekazu i kraju docelowego. Najniższa opłata wynosi 8 zł dla przekazów krajowych i 9,5 zł dla zagranicznych. Obecnie transakcje MoneyGram realizowane są tylko w polskiej walucie.

Przeczytajcie także: Nest ma nową kartę wirtualną dla nastolatków

Testy tej usługi w sklepach Carrefour rozpoczęto w listopadzie ubiegłego roku, wówczas rozwiązanie wprowadzono w sześciu placówkach. Teraz usługa dostępna jest w ponad 40 sklepach, do końca czerwca planowane jest uruchomienie jej we wszystkich hipermarketach Carrefour w Polsce. Następnym krokiem będzie wdrożenie rozwiązań MoneyGram do supermarketów sieci.

Na koniec warto przypomnieć, że amerykańska firma MoneyGram kilka kwartałów temu została przejęta przez Madison Dearborn Partners – fundusz inwestycyjny, który działa na rynku od trzech dekad. W wyniku tych działań MoneyGram opuścił giełdę i przestał być firmą publiczną. Nowy właściciel zapłacił za ten biznes 1 mld dolarów, ale zobligował się też do spłacenia długów podmiotu, który nie poradził sobie w pandemicznych warunkach.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies