Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
MoneyGram wchodzi w kryptowaluty. Na razie tylko na amerykańskim rynku

Klienci firmy będą mogli kupić lub sprzedać m.in. Bitcoiny

MoneyGram z USA dotychczas kojarzył się z tradycyjnymi przekazami pieniężnymi, był to główny biznes firmy. Teraz ma się to zmienić – spółka rozszerza ofertę o handel kryptowalutami. Klienci w Stanach Zjednoczonych (w prawie wszystkich stanach USA) mogą od 1 listopada kupować, sprzedawać i przechowywać wirtualne tokeny w aplikacji. Dopuszczono handel Bitcoinem, Ethereum i Litecoin.

Przeczytajcie także: Kolejna nowość w aplikacji Revoluta

Wcześniej użytkownicy apki mogli już korzystać m.in. z USD Coina oraz z wirtualnych portfeli cyfrowych jak np. G-Coin. – Kryptowaluty to dodatek do wszystkiego, co już robimy w MoneyGram. Od dolarów przez euro do jenów i tak dalej, MoneyGram umożliwia dostęp do ponad 120 walut na świecie. Kryptowaluty i waluty cyfrowe traktujemy jako kolejną opcję – mówi Alex Holmes, prezes i dyrektor generalny firmy.

MoneyGram utrzymuje, że zdecydował się na taki krok, ponieważ zainteresowanie wirtualnymi walutami wciąż rośnie. Zapowiada również, że rozszerzy portfel dostępnych kryptowalut w niedalekiej przyszłości. Na 2023 rok planowana jest też ekspansja na rynki poza USA z ofertą obejmującą handel wirtualnymi walutami.

Przeczytajcie także: Podwyżki opłat w Twisto

O tym, że MoneyGram będzie się unowocześniać, mogliście już przeczytać. Gdy spółkę w lutym 2022 roku przejmował fundusz inwestycyjny Madison Dearborn Partners, zapowiadano, że firma kojarzona dotychczas z tradycyjnymi rozwiązaniami w sektorze płatności, zacznie się cyfryzować i poszerzać ofertę o nowe usługi.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies