Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Podwyżki opłat w Twisto. Najdroższy plan będzie kosztować już prawie 20 zł

Od 1 stycznia przyszłego roku wciąż będzie można korzystać z Twisto bezpłatnie, ale darmowy nowy plan o nazwie Start będzie bardzo ubogi

Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, fintech Twisto (oferujący różne opcje płatności odroczonych) informuje swoich klientów o zmianie cennika. Nowy zacznie obowiązywać 1 stycznia 2023 r. i dla większości użytkowników kont Twisto nie jest to dobra informacja. Liczba planów zwiększy się wprawdzie z dwóch do trzech, bo pojawi się nowy i bezpłatny Start. Ale funkcjonujące obecnie Online i Space znacznie podrożeją.

Przeczytajcie także: Nowa usługa od fintechu Twisto

Jak wspomniałem, nowy plan Start będzie bezpłatny. Ale w jego ramach będzie można jedynie płacić za zakupy w sklepach partnerskich, w których znajdziecie Twisto jako metodę płatności, z 45-dniowym bezpłatnym kredytem (klienci bez żadnego planu w Twisto mogą korzystać z 30-dniowego odroczenia). Plan Start umożliwia też m.in. korzystanie z aplikacji mobilnej, internetowego serwisu transakcyjnego, czy opcji podzielenia płatności na trzy raty.

Dotychczasowy bezpłatny plan Online będzie kosztował 9,99 zł. W jego ramach, oprócz funkcji z planu Start, dostępna jest karta wirtualna, którą można płacić w każdym sklepie internetowym (dane z karty należy wpisać podczas płatności w sklepie). Natomiast za nowy plan Space, który dotychczas kosztował 9,99 zł, od stycznia trzeba będzie zapłacić aż 19,99 zł. Oprócz funkcji z planu Online zawiera przede wszystkim możliwość korzystania z plastikowej karty płatniczej oraz płatności mobilnych takich jak Apple Pay czy Google Pay.

Przeczytajcie także: Za plastikową kartę Twisto trzeba będzie płacić

Twisto w komunikacie kierowanym do klientów tłumaczy decyzję o dość drastycznej podwyżce cen zmieniającą się sytuację makroekonomiczną, w tym głównie wysoką inflacją i podwyżkami stóp procentowych. Klienci, którzy będą chcieli zmienić plan, w każdej chwili mają mieć możliwość przeprowadzenia tej operacji jednym kliknięciem – opcja taka ma się pojawić w grudniu w aplikacji i serwisie internetowym. To może być szczególnie ważne dla osób, które dziś korzystają z bezpłatnego planu Online, a który od stycznia będzie już płatny. Natomiast jeżeli ktoś nie będzie chciał nadal korzystać z usług Twisto, po wypowiedzeniu umowy będzie musiał spłacić całe swoje zadłużenie wobec spółki.

Przypomnę, że to druga w ostatnim czasie decyzja Twisto, zmniejszająca atrakcyjność oferty tego fintechu na polskim rynku. We wrześniu firma ograniczyła dostęp do kilku swoich usług, w tym Twisto Cash i kart ratalnych. Więcej na ten temat w tekście Zmiany w Twisto. Część klientów z dnia na dzień straciła możliwość korzystania z kart ratalnych i usługi Twisto Cash.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies