Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w Twisto. Część klientów z dnia na dzień straciła możliwość korzystania z kart ratalnych i usługi Twisto Cash

Z wyjaśnień Twisto wynika, że to działanie wyprzedzające, zapobiegające negatywnym skutkom zbliżającego się kryzysu

Jak doniosła jedna z czytelniczek cashless.pl fintech Twisto bez wcześniejszego uprzedzenia ograniczył jej dostęp do wybranych usług. – Twisto właśnie wypowiedziało umowy Twisto Cash i kart ratalnych użytkownikom, którzy nie mają odpowiedniej zdolności kredytowej. Bez okresu wypowiedzenia, bez wcześniejszej informacji. Twisto nie wie, ile zarabiam, a więc nie wie, jaką mam zdolność kredytową, nie da się tych informacji nigdzie wprowadzić – pisze pani Karolina.

Informację o ograniczeniu dostępu do wymienionych wyżej usług niektórym klientom potwierdziło biuro prasowe spółki. Choć podkreśliło, że nikomu umów nie wypowiada, bo z innych usług klienci mogą nadal korzystać. A ograniczenie dostępu do dwóch wymienionych wyżej produktów wynika nie z badania zdolności kredytowej klientów, tylko wewnętrznej analizy przeprowadzonej przez Twisto. Spółka dodała, że analizę zdolności kredytowej każdego z klientów przeprowadza w momencie gdy po raz pierwszy udostępnia im swoje usługi.

Przeczytajcie także: Na czym polega usługa Twisto Cash

Komunikat na temat ograniczenia usług znajduje się także na stronie internetowej Twisto. Wynika z niego, że zmiany w ofercie wprowadzono w połowie września bieżącego roku. Firma deklaruje, że w przyszłości może odblokować dostęp zarówno do kart ratalnych, jak i usługi Cash. Jednak nie tłumaczy, kiedy to może się wydarzyć. W nagraniu wideo zmiany w ofercie anonsuje też szef Twisto na Polskę Adam Miziołek. Nie zdradza jednak powodów decyzji.

Natomiast z odpowiedzi biura prasowego Twisto na pytania cashless.pl w tej sprawie wynika, że ostatnie decyzje są swego rodzaju działaniami wyprzedzającymi. – Aktualna sytuacja ekonomiczna na świecie sprawia, że na skutek podwyżek stóp procentowych, wysokiej inflacji, a także rosnących kosztów życia, część osób może znaleźć się w trudnej sytuacji finansowej. Obserwując rynek i zachowania klientów, zdecydowaliśmy, że chcemy zachować się odpowiedzialnie i w porę ograniczyć ryzyko wystąpienia takich sytuacji. W związku z tym zrewidowaliśmy dostępność niektórych funkcji. Nasi klienci wciąż mogą korzystać z innych przydatnych usług, w tym rozkładać transakcje na raty w ramach przyznanego limitu – pisze Twisto w oświadczeniu nadesłanym do redakcji.

To nie pierwszy raz, kiedy Twisto podejmuje stanowcze decyzje dotyczące swojej oferty. Na przykład jesienią 2020 r. spółka wprowadziła dwa plany taryfowe – standardowy i bezpłatny Online oraz kosztujący ok. 10 zł miesięcznie plan Space. Z tym że w pakiecie Online zabrakło kart płatniczych w postaci plastikowej. Klienci, którzy wcześniej korzystali z nich i nie wybrali planu Space, stracili możliwość używania z plastiku i cyfrowych portfeli takich jak Apple Pay czy Google Pay.

Przeczytajcie także: Fintech Twisto wprowadził do oferty karty ratalne

Twisto Cash to usługa, która do oferty czeskiego fintechu weszła w połowie ubiegłego roku. Dzięki niej klienci mogli przelać środki z limitu przyznanego im przez fintech prosto na własne konto bankowe, by następnie np. wypłacić je z bankomatu.

Również rok temu Twisto wprowadziło jednorazowe karty ratalne, za pomocą których klienci mogli finansować większe wydatki w sklepach stacjonarnych czy internetowych. Karty można było generować za pośrednictwem aplikacji mobilnej i były one ważne przez 30 dni. Od tradycyjnych płatności odroczonych czy ratalnych, oferowanych przez Twisto, odróżniało je to, że można było je wyrobić z wyprzedzeniem, przed planowanym zakupem. Karty ratalne można było dodawać do Apple Pay i Google Pay.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies