Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
MoneyGram zniknie z giełdy. Nowy właściciel ma pomóc firmie konkurować z fintechami

Jeden z największych graczy na rynku przekazów pieniężnych nie radził sobie zbyt dobrze w czasie pandemii. Lockdowny uderzyły w jego biznes bazujący na tradycyjnych rozwiązaniach

Amerykańska firma MoneyGram, działająca na rynku przekazów pieniężnych, poinformowała, że zostanie przejęta przez Madison Dearborn Partners – fundusz inwestycyjny, który działa na rynku od trzech dekad. Wartość transakcji to około 1,8 mld dolarów, będzie ona realizowana wyłącznie gotówką. MoneyGram w wyniku tych działań opuści giełdę i nie będzie już firmą publiczną.

Przeczytajcie także: Worldline przygotowuje się do sprzedaży części biznesu

Strony transakcji informują, że marka MoneyGram nie zniknie z rynku, będzie nią zarządzać dotychczasowa kadra menedżerska, a siedzibą firmy pozostanie Dallas. Transakcja powinna się zakończyć pod koniec br., ale będzie to wymagało zgód regulatorów rynku. Nowy właściciel zobowiązał się też do refinansowania długu MoneyGram, który wynosi niemal 800 mln dolarów. Nowy właściciel ma umożliwić firmie transformację w kierunku usług cyfrowych. Firma chce rozszerzyć swoją ofertę i przyciągnąć do niej nowych użytkowników.

Przeczytajcie także: E-bilety autostradowe za kilka dni mają pojawić się w aplikacji IKO

Na temat ewentualnego przejęcia MoneyGram głośno zrobiło się w połowie 2020 roku. Ofertę miał wówczas złożyć Western Union, a zatem inny duży gracz z sektora przekazów pieniężnych. Już wtedy zauważano, że MoneyGram kiepsko radzi sobie w czasie pandemii – biznes nastawiony na tradycyjne rozwiązania, globalną sieć placówek (w Polsce usługi te świadczy m.in. Poczta Polska) nie był w stanie poradzić sobie z lockdownami i szybko zyskującymi na znaczeniu fintechami. Jeszcze wcześniej firmę chciał kupić chiński gigant – Ant Financial, ale tę transakcję storpedowały amerykańskie władze.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies