Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Western Union może przejąć MoneyGram. Firma ponoć złożyła już odpowiednią ofertę

MoneyGram w ostatnim czasie nie radzi sobie najlepiej. Częściowo wynika to z kryzysu wywołanego pandemią

Western Union ma być zainteresowany przejęciem MoneyGram, o czym donosi agencja Bloomberga. Podobno doszło już do złożenia oferty, ale obie strony odmówiły komentarza w tej sprawie. Informacja o możliwym mariażu dwóch wielkich firm zajmujących się przekazami pieniężnymi pozytywnie wpłynęła na ceny ich akcji. Papiery wartościowe MoneyGram zdrożały o ponad 6 proc.

Przeczytajcie także: TryPay. Nowa marka na polskim rynku usług płatniczych

Media w USA podkreślają, że MoneyGram nie radzi sobie zbyt dobrze w czasie pandemii. Zalecenia pozostania w domach wprowadzone w wielu krajach uderzyły w biznes nadal prowadzony w dość tradycyjny sposób. Firma zanotowała co prawda wzrosty, jeśli chodzi o cyfrowe usługi, ale nie wystarczyło to do wyrównania strat w głównym biznesie. Trzeba też mieć na uwadze, że obu podmiotom po piętach depczą fintechy, których sporo pojawiło się w ostatnich latach. Za sprawą atrakcyjnych warunków są one w stanie przyciągnąć coraz większą liczbę klientów.

Przeczytajcie także: MoneyGram wprowadza przelewy na telefon z Visa Direct

Jakiś czas temu mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że Western Union testuje kryptowalutę XRP stworzoną przez kalifornijską firmę Ripple. Wykorzystanie rozwiązania blockchain w transakcjach transgranicznych miałoby przyspieszyć ten proces i obniżyć jego koszty. Co ciekawe, MoneyGram, od ubiegłego roku współpracuje już z Ripple. Warto też dodać, że w przeszłości pojawił się podmiot, który był zainteresowany przejęciem tej spółki. W roku 2017 chęć zakupu wyraził Ant Financial określany mianem "największego fintechu świata". Plany firmy związanej z grupą Alibaba zostały jednak zablokowane przez amerykańskiego regulatora rynku.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies