Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Western Union testuje rozwiązanie Ripple w przelewach międzynarodowych. Ma być szybciej i taniej

Ripple to spółka rozwjająca technologię blockchain, w którą zainwestował m.in. Santander

Western Union testuje kryptowalutę XRP stworzoną przez kalifornijską firmę Ripple. Donosi o tym serwis The Paypers. Oferujący przekazy międzynarodowe WU chce wykorzystać wspomniane rozwiązanie blockchain w transakcjach transgranicznych. Tradycyjne metody przesyłania pieniędzy uznaje się za zbyt anachroniczne: powolne i drogie. Tymczasem dostępne są technologie umożliwiające wykonywanie przelewów w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

Przeczytajcie także: Visa przejmuje fintech Earthport

Powyższe informacje mogą zaskakiwać, ponieważ Western Union w przeszłości przyglądał się już rozwiązaniom Ripple i w testach nie wypadły one zbyt dobrze. Szef amerykańskiego giganta, Hikmet Ersek, przekonywał wówczas, że system stworzony przez Western Union jest tańszy w eksploatacji. Od tego czasu coś jednak mogło ulec zmianie. Inny amerykański gracz z sektora przekazów pieniężnych, MoneyGram, od ubiegłego roku współpracuje już z Ripple.

Przeczytajcie także: Santander inwestuje w przelewy międzynarodowe

Na temat Ripple mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl już dwa lata temu. BZ WBK (Santander) wdrożył wówczas przelewy międzynarodowe oparte o tę technologię. Z pomocą tego rozwiązania klienci z Polski mogli początkowo wysyłać pieniądze do Wielkiej Brytanii. Warto dodać, że Santander zainwestował w Ripple za pośrednictwem funduszu venture capital InnoVentures.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies