Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ripple już w Polsce. BZ WBK wdrożył międzynarodowe przelewy oparte o technologię blockchain

Za pomocą nowego rozwiązania klienci mogą wysyłać pieniądze, na razie tylko do Wielkiej Brytanii

Hiszpański Santander, do którego należy także BZ WBK z Polski, poinformował o komercyjnym uruchomieniu usługi opracowanej przez firmę Ripple dla klientów swoich spółek w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Polsce. Rozwiązanie Ripple wykorzystuje blockchain i umożliwia dokonywanie przelewów międzynarodowych w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

Przeczytajcie także: Nowa oferta Credit Agricole

Hiszpański bank podał, że w ramach nowej usługi jego spółki z czterech krajów zaoferują klientom różne opcje płatności. Na przykład klienci z Hiszpanii będą mogli wysyłać przelewy do USA i Wielkiej Brytanii. Klienci z Wielkiej Brytanii będą mogli wysyłać euro do 21 krajów i dolary do USA, a z Brazylii i Polski funty będą mogły wędrować do Wielkiej Brytanii.

BZ WBK w opublikowanej przed chwilą informacji prasowej podaje, że nowa usługa przelewów opartych o blockchain jest dostępna dla jego klientów indywidualnych i biznesowych. Przelewy można zlecać za pośrednictwem internetowego serwisu transakcyjnego. Wkrótce usługa ma być rozszerzona na transakcje z Wielkiej Brytanii do Polski a także z Polski do Hiszpanii. Santander natomiast deklaruje, że jeszcze przed wakacjami zamierza wprowadzić nową usługę na kilka innych rynków.

Przeczytajcie także: Kredytmarket chwali się wykupem obligacji

BZ WBK pisze ponadto, że wdrożone dziś rozwiązanie wykorzystuje aplikację xCurrent opartą o technologię rejestrów rozproszonych (distributed ledgers) opracowaną właśnie przez Ripple z siedzibą w Kalifornii. InnoVentures, należący do Santander fundusz venture capital, operujący kwotą 200 mln dolarów i działający w sektorze fintech zainwestował w Ripple w 2015 r.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies