Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa oferta Credit Agricole: niezła karta wielowalutowa, ale płatny Blik

Na stronie internetowej banku znajdziecie już cennik rachunków, jakie francuski bank właśnie wprowadził do oferty

Konto dla Ciebie. Tak od dziś nazywa się podstawowy rachunek osobisty w ofercie Credit Agricole. Jego wersja Go przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 13 lat, wersja Move dla osób w wieku między 18 a 27 lat oraz VIP dla klientów, którzy mogą pochwalić się wpływami miesięcznymi w wysokości min. 10 tys. zł lub mają na koncie min. 200 tys. zł.

Flagowy rachunek Konto dla Ciebie standardowo kosztuje 7 zł miesięcznie. Opłaty tej bank nie pobierze, jeżeli odnotuje wpływy na rachunek w wysokości min. 1 tys. zł oraz przynajmniej jedną transakcję kartą debetową lub Blikiem. Spełnienie tego warunku umożliwia też uniknięcie opłaty za korzystanie z karty debetowej, co standardowo kosztuje 9 zł miesięcznie, oraz opłaty za podjęcie gotówki z bankomatu znajdującego się poza oddziałem Credit Agricole, co w przeciwnym wypadku kosztuje 5 zł. Transakcje w urządzeniach zlokalizowanych w placówkach są bezpłatne. Można też skorzystać z opcji umożliwiającej korzystanie ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą bezpłatnie i do woli – kosztuje to 7 zł miesięcznie.

Jeżeli chodzi o kartę, to warto zaznaczyć, że umożliwia ona dokonywanie transakcji zagranicznych w walutach obcych (dolary, funty i euro) bez kosztów przewalutowania. W tym celu należy jednak założyć dodatkowo rachunki walutowe, a każdy z nich kosztuje złotówkę miesięcznie bez możliwości uniknięcia tej opłaty. Karta sama wykryje walutę transakcji i obciąży odpowiedni rachunek. Jeżeli natomiast klient nie posiada rachunku walutowego lub środków na nim, transakcja zagraniczna obciąży rachunek złotowy a bank doliczy 4 proc. z tytułu przewalutowania.

Przeczytajcie także: Blik i Express Elixir tylko dla nowych w CA

Co ciekawe Credit Agricole umożliwia wybór wizerunku na karcie debetowej spośród 50 wzorów znajdujących się w jego galerii. Wydanie karty z wybraną grafiką kosztuje 15 zł – standardowo jest bezpłatne. Ale wznowienie już nie – bank pobierze za to 10 zł. A jeśli wznawiana karta ma również mieć indywidualny wizerunek – aż 25 zł.

Konto w wersji Go jest bezwarunkowo bezpłatne, podobnie jak wydawana do niego karta debetowa. Jeśli zdecydujecie się na taką z indywidualnym wizerunkiem, zapłacicie 10 zł. Dodatkowy rachunek walutowy, podobnie jak w koncie podstawowym, kosztuje bezwarunkowo 1 zł miesięcznie. Wypłaty gotówki z bankomatów oddziałowych są darmowe, natomiast poza placówkami kosztują każdorazowo 3 zł. Chyba, że użytkownik wykona min. jedną transakcję kartą lub Blikiem, a wówczas wszystkie bankomaty w kraju będą darmowe.

Z kolei rachunek w wersji Move standardowo kosztuje 3 zł miesięcznie. Warunkiem zwalniającym z opłaty jest minimum jedna transakcja kartą lub Blikiem. Ten sam warunek zwalnia z opłaty za podjęcie gotówki z bankomatu poza siecią oddziałów, która standardowo wynosi 3 zł. W wersji VIP większość opisanych usług jest w pakiecie, z wyjątkiem rachunku walutowego, który kosztuje 1 zł. Konto VIP jest bezpłatne dla osób spełniających warunek wpływów lub średniego salda, o którym wspomniałem na początku. Pozostali zapłacą za niego 30 zł miesięcznie.

Wraz z wprowadzeniem nowej oferty rachunków Credit Agricole udostępnia klientom przelewy ekspresowe w systemie Express Elixir KIR-u, oraz płatności mobilne Blik. I tu klienci muszą przygotować się na dość przykrą niespodziankę. Po pierwsze szybkie przelewy są droższe niż standardowe na rynku 5 zł. W Credit Agricole trzeba płacić za nie 7 zł. Jedynie klienci VIP mają je za darmo.

Przeczytajcie także: Idzie nowe w Credit Agricole

Ponadto użycie Blika do transakcji gotówkowych jest płatne na podobnej zasadzie, jak wykorzystanie do tego karty debetowej. Zatem za darmo Blikiem można wypłacać gotówkę z bankomatów oddziałowych, ale z innych kosztuje to każdorazowo 3 zł (Go, Move), lub 5 zł (rachunek flagowy). Na szczęście bank rezygnuje z pobierania tej opłaty po spełnieniu warunków transakcyjności analogicznych jak dla wypłat kartami.

Credit Agricole zapowiada również, że wkrótce zaoferuje płatności P2P Blikiem. To przelew natychmiastowy na numer telefonu odbiorcy. Blik korzysta przy tym rozwiązaniu z systemu Express Elixir. I tu kolejna przykra niespodzianka – Credit Agricole za każdy taki przelew pobierać będzie opłatę w wysokości 7 zł, nawet od posiadaczy kont VIP. To dość niestandardowe postępowanie. Z tego co się orientuję, wszystkie banki oferujące dotąd przelewy P2P Blikiem umożliwiają wykonywanie ich bezpłatnie.

O tym, że Credit Agricole przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowej oferty rachunków, mogliście przeczytać jako pierwsi w serwisie Cashless. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj. Wczoraj natomiast okazało się, że Blik i Express Elixir to usługi kierowane tylko do posiadaczy Kont dla Ciebie. Dotychczasowi klienci Credit Agricole, aby z nich korzystać, muszą zmienić rachunek na nowy – mogą to zrobić bezpłatnie. Bank deklaruje jednocześnie, że wkrótce Blik i Express Elixir będzie dostępny także dla użytkowników rachunków ze "starej" oferty. Więcej na ten temat tutaj.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies