Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Santander zaoferuje w Polsce aplikację do przelewów opartą o blockchain. Jeszcze w tym roku

Nowość zapowiedziano podczas wczorajszego Dnia Inwestora Grupy Santander w Londynie

Z informacji prasowej opublikowanej z okazji Dnia Inwestora Grupy Santander, jaki wczoraj odbył się w Londynie, wynika, że bank zamierza szerzej wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenia z technologią blockchain. Polska będzie jednym z trzech rynków, na których instytucja zaoferuje nową aplikację do przelewów międzynarodowych wykorzystującą technologię łańcucha bloków.

Przeczytajcie także: Co branża fintech myśli o regulacjach w Polsce

Santander pisze, że aplikacja o nazwie PagoFX zadebiutuje jeszcze w tym roku w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Polsce. Z apki korzystać będą mogli wszyscy klienci, niezależnie od tego czy aktualnie mają jakieś relacje z bankiem Santander czy nie. Kierowana będzie do klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm, a umożliwiać ma międzynarodowe transakcje płatnicze. Oparta będzie o oferowaną od ubiegłego roku aplikację One Pay FX.

Przypomnę, że w kwietniu ubiegłego roku Santander (wówczas jeszcze jako BZ WBK) zaoferował w Polsce rozwiązanie One Pay FX przygotowane przy współpracy z fintechem Ripple. Umożliwia ono zlecanie przelewów międzynarodowych realizowanych w czasie zbliżonym do rzeczywistego przy wykorzystaniu technologii blockchain. Korzystać z niego mogą wybrani klienci banku z Polski a także Hiszpanii, Brazylii i Wielkiej Brytanii.

Przeczytajcie także: ARP będzie budować ekosystem fintech w Polsce

Ripple to fintech z siedzibą w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Santander jest jednym z jego współwłaścicieli. W 2015 r. zainwestował w tę spółkę za pośrednictwem InnoVentures. To należący do Santandera fundusz typu venture capital, dysponujący budżetem w wysokości 200 mln dolarów i działający w sektorze fintech.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies