Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nie piaskownica tylko cały ekosystem fintech. Nad nowym projektem ma pracować Agencja Rozwoju Przemysłu

Taką dość zaskakującą informację przekazała Magdalena Borowik, nowa dyrektor ds. fintech w KNF

Wczoraj w siedzibie Komisji Nadzoru Finansowego odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "roundtable" zorganizowane przez KNF, fundację Impact oraz Fintech Poland. W jego obradach po raz pierwszy w roli dyrektora departamentu ds. fintech w KNF wystąpiła Magdalena Borowik. Przedstawiła nową dla mnie koncepcję budowy ekosystemu fintech, którą zajmuje się Forum Innowacyjnego Rozwoju Gospodarczego działające przy Agencji Rozwoju Przemysłu. Czym będzie ekosystem fintech?

Przeczytajcie także: Amazon rozwija płatności Amazon Pay

Jak powiedziała Magdalena Borowik, to projekt, nad którym prace trwają od czerwca ubiegłego roku. Ma być finansowany ze środków publicznych, a w jego skład wejdą m.in. inkubator przedsięwzięć fintechowych oraz fundusz inwestycyjny, którego celem ma być kredytowanie pomysłów z obszaru finansowych innowacji technologicznych. Ze słów Magdaleny Borowik wynika, że organizacją całego projektu zajmuje się 30 międzynarodowych i doświadczonych specjalistów z Cambridge. Efekty ich pracy mają być znane wkrótce.

Jak wspomniałem, koncepcja ekosystemu fintech budowanego przez ARP to dla mnie coś zupełnie nowego. Zresztą nie tylko dla mnie, ale i wielu uczestników spotkania, z którymi rozmawiałem na ten temat po zakończeniu wczorajszego wydarzenia. Wygląda natomiast na to, że projekt piaskownicy regulacyjnej, o który fintechy dopominają się od pewnego czasu, nie będzie kontynuowany. Podczas roundtable Magdalena Borowik tego tematu nie poruszyła.

Przeczytajcie także: Oto jaki jest potencjał rynku mPOS-ów w Polsce

Problematyka fintechu będzie poruszana podczas jednej ze ścieżek tematycznych zbliżającego się wydarzenia Impact’19, które w dniach 21-22 maja bieżącego roku odbędzie się w Krakowie. Serwis Cashless jest partnerem medialnym tego wydarzenia. Formularz rejestracyjny oraz agendę znajdziecie na tej stronie. Natomiast wkrótce w serwisie Cashless ukaże się szczegółowa relacja z wczorajszego round table.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies