Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
MoneyGram wprowadza przelewy na telefon z Visa Direct. Na razie FastSend działa w USA

Dostępność usługi ma być rozszerzana na innych rynkach

MoneyGram, firma świadcząca usługi przekazów pieniężnych działajaca także na polskim rynku, ogłosiła uruchomienie rozwiązania FastSend. Z jego pomocą klienci mogą szybko i łatwo przesyłać środki na numer telefonu odbiorcy. Amerykańska korporacja korzysta w tym projekcie ze wsparcia rozwiązania Visa Direct. Narzędzie działa obecnie w Stanach Zjednoczonych, umożliwia też przesłanie pieniędzy z USA do Hiszpanii, ale w najbliższych kwartałach usługa ma wystartować na kolejnych rynkach.

Przeczytajcie także: Fintech Remitly wprowadza konto dla imigrantów. Skorzystają Polacy

– FastSend sprawia, iż przelew pieniędzy jest tak prosty, jak przesyłanie wiadomości tekstowej – przekonuje Alex Holmes, szef MoneyGram. Aby skorzystać z tego rozwiązania, użytkownik loguje się do swojego konta z poziomu aplikacji lub strony internetowej. Następnie należy wpisać nazwisko odbiorcy i jego numer telefonu, po czym wybrać opcję FastSend. Odbiorca jest powiadamiany SMS-em, że czekają na niego środki. Pozostaje mu zalogować się do systemu i podać numer karty debetowej, na którą w ciągu kilku minut trafiają pieniądze.

Przeczytajcie także: Najcenniejszy w Europie fintech. TransferWise jest warty 3,5 mld dolarów

Usługodawca przekonuje, że rozwiązanie jest nie tylko ekspresowe i proste w obsłudze, ale też tanie – za transakcję trzeba zapłacić niecałe dwa dolary. Tymczasem limit jednorazowego przekazu to aż 10 tys. dolarów. MoneyGram został w pewnym stopniu zmuszony do wdrażania nowych rozwiązań i obniżania prowizji za sprawą pojawienia się fintechowej konkurencji. W tym gronie wystarczy wymienić europejski TransferWise.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies