Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fintech Remitly wprowadza konto bankowe dla imigrantów. Skorzystają także Polacy

Kilka miesięcy temu firma otrzymała od inwestorów 135 mln dolarów

Remitly, amerykański serwis świadczący usługi międzynarodowych przekazów pieniężnych, poinformował o szerszym wejściu na rynek finansów. Startup uruchomiony w roku 2012 zamierza oferować konta bankowe imigrantom żyjącym w Stanach Zjednoczonych. Rozwiązanie o nazwie Passbook kierowane jest do kilkudziesięciu milionów potencjalnych klientów.

Przeczytajcie także: Fintech Azimo zyskał 20 mln euro dofinansowania z EBI

Passbook został pomyślany jako konto do użytku globalnego. Wraz z kontem oferowana jest karta debetowa Visa (można ją personalizować za sprawą flagi narodowej). Nie przewidziano opłat za jego prowadzenie, darmowe mają być także transakcje zagraniczne. Aby zostać użytkownikiem Passbooka, nie jest potrzebny numer ubezpieczenia społecznego – weryfikacja może być dokonana zdalnie np. z pomocą paszportu.

Amerykański fintech to konkurencja m.in. dla TransferWise. Passbook umożliwia przesyłanie pieniędzy przy użyciu strony internetowej lub aplikacji. Usługa świadczona jest w kilku językach (w tym po polsku), a na liście krajów, do których można wysłać pieniądze, znajduje się Polska. W tym gronie znaleźć można też inne państwa Europy Środkowo-Wschodniej, do tego z Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej. Opcji odbioru pieniędzy jest kilka, szczegóły można znaleźć na stronie fintechu.

Przeczytajcie także: Nowość od TransferWise: polskie konta do rachunków wielowalutowych

Warto przypomnieć, że pieniędzmi amerykańskich imigrantów chce się także zająć Conotoxia, Inc., która uruchomiła jakiś czas temu usługę przekazów pieniężnych. Początkowo z oferty mogli skorzystać tylko klienci z Illinois, ale spółka informowała, że posiada już licencje na świadczenie usług w zdecydowanej większości stanów. Użytkownicy mogą przewalutować dolary na jedną z 27 walut. Pieniądze można wysłać na dowolne konto bankowe ze strony internetowej lub aplikacji.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies