Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fintech Azimo z portfela MCI zyskał dofinansowanie z EBI. 20 mln euro m.in. na biuro w Krakowie

Wsparcie z EBI uzyskane przez Azimo pomóc może m.in. w rozbudowie krakowskiego oddziału firmy

Startup Azimo poinformował w komunikacie o wsparciu, jakiego udzielił mu Europejski Bank Inwestycyjny. Firma z siedzibą w Londynie otrzyma 20 mln euro pożyczki na ekspansję, w tym na zwiększenie skali działalności. Celem jest także szybka rozbudowa działu technicznego i wsparcie prac badawczo-rozwojowych.

Przeczytajcie także: Opera wchodzi w fintech. Twórcy przeglądarki przejmują spółkę Pocosys

Większość pracowników Azimo (130 ze 160 osób) jest zatrudnionych w Krakowie. I to tam mają być prowadzone prace m.in. nad rozwiązaniami z zakresu automatycznych płatności. Wsparcie z EBI może sprawić, że oddział fintechu w Małopolsce rozrośnie się w zauważalny sposób, powstaną kolejne etaty dla wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Wsparcie ma się przysłużyć nie tylko firmie, ale i klientom. Z perspektywy EBI, Azimo i podobne do niego firmy, mogą pomóc osobom, które nie posiadają kont bankowych i nie są w stanie przesyłać pieniędzy szybko, bezpiecznie i tanio. W tym ujęciu fintechy mają zmuszać większe podmioty do rozwoju, wychodzenia naprzeciw potrzebom klientów.

Przeczytajcie także: Wkrótce premiera trzeciej edycji Mapy Polskiego Fintechu

W roku 2019 Azimo umożliwił transfer ponad miliarda dolarów, z usług fintechu skorzystało ponad 2 mln osób. O fintechu, który w gronie współzałożycieli ma Polkę, Martę Krupińską, mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl pod koniec 2018 roku. Firma nie ukrywała wówczas, że swoimi usługami zamierza zainteresować pracujących w Polsce Ukraińców, którzy w zdecydowanej większości decydują się na przewożenie gotówki. Wśród akcjonariuszy Azimo jest jeden z funduszy polskiej spółki MCI.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies