Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Opera wchodzi w fintech. Twórcy przeglądarki przejmują spółkę Pocosys

Opera chce dotrzeć z nowymi usługami do kilkudziesięciu milionów jej użytkowników w Europie

Opera, norweska firma tworząca przeglądarkę internetową na urządzenia mobilne i stacjonarne, przejmuje estońskie przedsiębiorstwo Pocosys. W planach ma także zakup jego siostrzanej firmy Pocopay. Fintech Pocosys powstał w 2015 roku i tworzy nowoczesne narzędzia dla podmiotów z branży finansowej. Firma udostępniała licencje na swoje oprogramowanie klientom w Wielkiej Brytanii, Japonii czy Ghanie.

Przeczytajcie także: Opaska Xiaomi Mi Band 5 ma wspierać Google Pay

Za sprawą transakcji Tallin ma się stać drugim europejskim (po szwedzkim Göteborgu) hubem Opery w zakresie usług fintech. Dzięki przejęciu, Opera będzie chciała zaoferować klientom więcej rozwiązań. Baza ponad 50 mln użytkowników jej przeglądarki w Europie (firma zapewnia, że na całym świecie z jej przeglądarki korzysta 350 mln aktywnych użytkowników) sprawia, że potencjał rozwoju jest spory. Zwłaszcza teraz, gdy otwarta bankowość umożliwia działanie firmom spoza sektora finansowego.

Przejęcie Pocosys zostało sfinalizowane 17 stycznia. W przypadku Pocopay zgodę na zamknięcie transakcji musi jeszcze wydać Estoński Urząd Nadzoru Finansowego.

Przeczytajcie także: Apple Pay w Curve

Warto mieć na uwadze, że konkurentem Opery na rynku przeglądarek są m.in. Google, oferujące użytkownikom usługę Google Pay oraz Apple ze swoim Apple Pay. Ciekawe, jakie rozwiązania i nowe usługi finansowe zostaną zaoferowane w przeglądarce Opera. Norweska firma nie sprecyzowała jeszcze, jakie technologie konsumenckie związane z finansami zamierza zaoferować klientom.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies