Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dobra wiadomość dla fanów Xiaomi. Opaska Mi Band 5 ma wspierać Google Pay

Urządzenie poprzedniej generacji zostało już wyposażone w technologię zbliżeniową, ale nie obsługuje jeszcze płatności od Google’a

Jeżeli wiadomość ta okaże się prawdziwa, fani chińskiej marki w Europie w tym w Polsce na pewno się ucieszą. Jak donosi serwis gsmarena.com, chiński producent przymierzający się do debiutu jednego ze swoich flagowych produktów, czyli opaski Mi Band piątej generacji, umożliwi jej użytkownikom korzystanie z płatności mobilnych Google Pay.

Przeczytajcie także: Oto nowy smartwatch do Google Pay z Finlandii

Już będąca aktualnie w sprzedaży opaska Mi Band 4 posiada moduł zbliżeniowy. Za jego pomocą można jednak korzystać jedynie z Mi Pay, czyli płatności funkcjonujących na lokalnym, chińskim rynku. Standardem w Europie, w tym w Polsce, stają się natomiast płatności Google Pay. Gdyby doniesienia gsmarena.com potwierdziły się, Mi Band 5 będzie jednym z najtańszych jeśli nie najtańszym urządzeniem ubieralnym na rynku, umożliwiającym płatności Google Pay. Debiut opaski spodziewany jest w połowie roku. Na rynku chińskim ma kosztować ok. 25 dolarów.

Przeczytajcie także: Fitbit Pay i Garmin Pay w Aliorze i TMUB

Jak wspomniałem, Google Pay to obecnie najpopularniejsze narzędzie do zbliżeniowych płatności mobilnych na urządzeniach innych niż te produkowane przez Apple. W Polsce Google Pay znajdziecie w ofercie większości liczących się banków komercyjnych. Spośród tych największych nie proponują ich tylko Millennium, PKO i Pekao. Choć pierwszy z nich zrobił mały krok do udostępnienia tego rozwiązania wprowadzając je do oferty spółki zależnej Goodie.

Źródło: gsmarena.com

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies