Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Właściciel chińskiej platformy Alipay kupił udziały w fintechu Klarna. Efektem mają być m.in. nowe produkty i usługi

Ant Financial Services Group, określany mianem najdroższego startupu świata, zainwestował w jeden z najwyżej wycenianych europejskich fintechów

Udziałowcem w szwedzkiej Klarnie, która świadczy usługi w zakresie tzw. płatności odroczonych, został właściciel chińskiej platformy płatniczej Alipay, czyli Ant Financial Services Group. Strony nie ujawniły warunków umowy, ale wiadomo, że chodzi o mniej niż jeden procent akcji. Przedstawiciele Klarny przekonują, że fintech nie ma ambicji, by wejść na rynek chiński, ale współpraca między podmiotami ma się zacieśniać.

Przeczytajcie także: Pierwsi użytkownicy Twisto już mogą korzystać z Google Pay

Ant Financial Services Group to wielki gracz na fintechowej mapie świata, ale stanowi część jeszcze potężniejszego organizmu – Alibaba Group. Warto podkreślić, że szwedzka firma współpracuje już z Chińczykami: należąca do Alibaby platforma e-commerce AliExpress na części rynków udostępnia pochodzącą od Klarny usługę "kup teraz, zapłać później". Zasięg tego rozwiązania ma się zwiększać, a dodatkowo pojawią się nowe usługi skierowane do globalnego klienta – tak przekonuje szef europejskiej firmy, Sebastian Siemiątkowski.

Klarna dowodzi, że z jej rozwiązania korzysta obecnie ponad 200 tys. detalistów oraz platform e-handlu na całym świecie. Obok wspomnianego już AliExpress na tej liście można znaleźć: H&M, IKEA, Adidas, Spotify, Samsung czy Nike. Możliwe, że Ant Financial zechce wykorzystać fintech, by zwiększyć zainteresowanie rosnącej chińskiej klasy średniej zakupami poza Państwem Środka.

Przeczytajcie także: Aplikacja Allegro przegrała właśnie z apką AliExpress

Szwedzka firma została uznana za najdroższy fintech w Europie latem ubiegłego roku, po rundzie inwestycyjnej, w której otrzymała 460 mln dolarów na rozwój biznesu w USA. Klarnę wyceniono wówczas na 5,5 mld dolarów. Podobną wyceną może się dzisiaj pochwalić Revolut. Niedawno w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o rozwoju Klarny na rynku europejskim: fintech poinformował o przejęciu włoskiego startupu Moneymour, by jeszcze mocniej zaznaczyć swoją obecność na rynku płatności odroczonych.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies