Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pierwsi użytkownicy Twisto już mogą korzystać z Google Pay. Wkrótce usługa trafi do wszystkich klientów

Po wdrożeniu Google Pay Twisto udostępni także Apple Pay

Czeski fintech Twisto obsługujący klientów także w Polsce, kończy prace nad wdrożeniem nad Wisłą płatności mobilnych Google Pay. Z wcześniejszych deklaracji wynika, że usługa zostanie udostępniona wszystkim zainteresowanym już w marcu. Wygląda na to, że spółce uda się z tej obietnicy wywiązać. Świadczyć o tym może fakt, że część klientów, biorących udział w testach, już może dodać kartę Twisto do portfela Google Pay. Mnie już udało się to zrobić.

Firma Twisto jest obecna na polskim rynku od ponad roku. Pierwszą usługą, którą tu zaoferowała, były odroczone płatności, dostępne w imoje (bramka płatnicza dla sklepów internetowych wprowadzona przez ING Bank Śląski). Od jesieni ubiegłego roku Twisto oferuje Polakom także aplikację do zarządzania kontem oraz kartę płatniczą działającą jak karta obciążeniowa (użytkownik ma limit kredytowy jak w karcie kredytowej, ale całość zadłużenia powinien spłacać co miesiąc).

Przeczytajcie także: Twisto zapowiada ofensywę, nie tylko na rynku polskim

W ubiegłym tygodniu spółka oznajmiła, że zamierza wejść na kolejny rynek, tym razem rumuński. Przedstawiciele fintechu zadeklarowali przy okazji udostępnienie płatności Google Pay (co właśnie się dzieje) a zaraz później Apple Pay. Na razie nie znam konkretnej daty wdrożenia zbliżeniowych płatności mobilnych dla użytkowników smartfonów z systemem operacyjnym iOS.

Przeczytajcie także: ING wprowadza kredyt na domowe rachunki z Twisto

Natomiast Apple Pay jest dostępne dla użytkowników kart wydawanych w Polsce już przez ponad 20 różnych instytucji. Dziś rano z serwisu cashless.pl mogliście się dowiedzieć, że płatności te weszły do oferty brytyjskiego fintechu Dipocket. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tekście Jeszcze więcej Apple Pay w Polsce. Usługę wdrożył właśnie fintech Dipocket.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies