Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pierwszy bank wprowadza e-bilety autostradowe. Za kilka dni mają pojawić się w aplikacji IKO od PKO BP

Rozwiązanie jest przygotowywane przez należącą do banku spółkę PKO Finat

Jak nieoficjalnie dowiedział się serwis cashless.pl, w aplikacji IKO będzie można kupować e-bilety autostradowe. W nadchodzącym tygodniu PKO wprowadzi odpowiednią aktualizację do swoich regulaminów, a samego wdrożenia należy się spodziewać na przełomie lutego i marca. Za przygotowanie rozwiązania odpowiada należąca do banku spółka PKO Finat.

Przeczytajcie także: Jak przesiąść się z e-TOLL na bilet autostradowy

E-bilet autostradowy uprawnia do przejazdu odcinkami autostrad A2 Konin – Stryków lub A4 Wrocław – Sośnica. Można go wykupić w formie elektronicznej za pomocą aplikacji partnerów systemu, którymi obecnie są: Autopay, mPay, SkyCash, Platforma Detalistów z aplikacją Spark oraz Orlen z aplikacjami Orlen Pay i mFlota. Do zakupu biletów może posłużyć także rządowa apka e-TOLL PL Bilet lub strona etoll.gov.pl. Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań bilet kupią na wybranych stacjach paliw Orlenu i Lotosu. E-bilet autostradowy jest jednym ze sposobów regulowania należności za przejazd wskazanymi odcinkami, odkąd z państwowych zniknęły szlabany, a wraz z nimi możliwość wnoszenia opłaty przy bramkach. Mogą z niego korzystać kierowcy poruszający się pojazdami o masie do 3,5 t.

Przeczytajcie także: Bilety na mecze i koncerty w IKO

Umożliwiając zakup e-biletu autostradowego w swojej aplikacji, PKO poszerzy listę dróg, po których można się poruszać dzięki opłatom wniesionym przez IKO. Wcześniej w aplikacji pojawiła się funkcja opłacania przejazdu autostradami A1 i A4 na odcinku Katowice – Kraków.
Usługę regulowania należności za przejazd koncesjonowanymi odcinkami autostrad A1 i A4 znaleźć można również w aplikacjach konkurencyjnych banków, takich jak Alior, Pekao, ING czy Santander, dzięki współpracy tych instytucji z Autopay. PKO będzie jednak prawdopodobnie pierwszym bankiem, który w swojej aplikacji udostępni klientom płatności związane z poruszaniem się również po odcinkach A2 Konin – Stryków lub A4 Wrocław – Sośnica.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies