Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
"Vítáme vás na Allegro!". Wystartowało allegro.cz

Polscy sprzedawcy właśnie zyskali dostęp do nowego rynku

Zgodnie z zapowiedziami operatora platformy Allegro, w maju wystartowała czeska wersja serwisu. Allegro.cz zaczęło działać dzisiaj, 10 maja. Jak informuje spółka, kupujący z Czech w dniu startu platformy mają do dyspozycji blisko 100 milionów ofert. Wśród sprzedających są też podmioty z Polski, którym jeszcze przed oficjalnym startem czeskiej odsłony platformy umożliwiono wystawianie ofert ze swoimi produktami.

Przeczytajcie także: Projekt Visy wyróżniony w Brazylii

Sprzedawcy z Polski mają dzięki uruchomieniu Allegro.cz zyskać szansę na powiększenie liczby klientów poprzez wejście na nowy rynek. Według danych firmy, nawet 3/4 sprzedających dotychczas na Allegro.pl, jest zainteresowanych wystawianiem produktów także za pośrednictwem czeskiej odsłony platformy.

Allegro opisuje, że wspiera wystawców w myśl zasady "wystaw raz, sprzedawaj wszędzie". Nie wymaga nowej rejestracji na Allegro.cz, wystarczy że sprzedający zaznaczy odpowiednie opcje w jednym z paneli. Spółka zapewnia przy tym, że pomaga także w tłumaczeniu ofert czy przeliczaniu cen.

Przeczytajcie także: Zbliża się premiera Mapy polskiego fintechu 2023

By poprawić obsługę na nowym rynku, partnerzy Allegro mogą skorzystać z ofert DHL, DPD oraz Packety i dostarczyć zamówienia do Czech oraz zadbać o ewentualne zwroty (w ramach usługi One Fulfillment by Allegro). Wprowadzono także "międzynarodowy" program Smart! dla dostaw z Polski do Czech.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies