Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Projekt Visy wyróżniony w Brazylii. Pozwala mniejszym firmom czerpać profity z technologii blockchain

Opracowana przez Visę i jej partnerów platforma ma np. zapewnić rolnikom większe zyski za sprawą poszerzenia dostępu do rynków kapitałowych

Visa poinformowała, że jej projekt znalazł się w gronie finalistów inicjatywy LIFT Challenge organizowanej przez Bank Centralny Brazylii i Fenasbac. Organizacja płatnicza realizowała go z gronem partnerów, wśród których znalazły się Agrotoken, Microsoft oraz Sinqia. Zadaniem uczestników było m.in. wykorzystanie technologii blockchain.

Przeczytajcie także: Poczta Polska uczy się od InPostu

Efektem prac Visy i jej partnerów jest platforma finansowa dla małych i średnich przedsiębiorstw, a w szczególności dla rolników. Rozwiązanie ma zapewnić użytkownikom większy dostęp do globalnych rynków kapitałowych, usprawnić procesy operacyjne i zaoferować nowe możliwości wzrostu.

Jak wyjaśnia organizacja, obecnie rozpowszechnioną metodą finansowania jest faktoring. Przedsiębiorca z jego pomocą otrzymuje szybciej pieniądze, ale wiąże się to z ograniczeniem zysków. Platforma Visy ma dać mniejszym firmom dostęp do szerszego grona inwestorów, co pozwoli uzyskać możliwie najlepsze warunki, najwyższe ceny za towary czy usługi. Proces ten ma być nie tylko prosty, ale też bezpieczny.

Przeczytajcie także: InPost zastrzegł kolejne logotypy dotyczące płatności

Prototypowa platforma umożliwia tokenizację tradycyjnych umów finansowania: przekształca istniejące dokumenty prawne w NFT. W projekcie tym wykorzystano technologię Universal Payments Channel, która pozwala łączyć cyfrowego reala brazylijskiego (Real Digital) z innymi CBDC (pieniądz cyfrowy banku centralnego) czy stablecoinami. Jednocześnie Visa zapewnia, że współpracuje też z innymi bankami centralnymi w zakresie stosowania CBDC.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies