Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nest ma nową kartę wirtualną dla nastolatków

Dotychczas klientom w wieku 13-17 lat Nest oferował plastikową kartę debetową

W ofercie Nest pojawiła się nowość dla nastolatków. Użytkownicy Konta Samodzielnego w wieku 13-17 lat mogą zamówić wirtualną kartę debetową Visa. Można ją aktywować w aplikacji mobilnej banku po zalogowaniu na rachunek. Z karty nastolatek będzie mógł zacząć korzystać po ustawieniu limitów transakcyjnych przez rodzica. O takiej konieczności opiekun zostanie poinformowany komunikatem push w swojej apce.

Przeczytajcie także: Zmiany w zasadach programu Polski Bezgotówkowej

Wirtualną kartę można dodawać do cyfrowych portfeli, dzięki czemu można nią płacić zbliżeniowo w sklepach i punktach usługowych. Karta nadaje się także do płatności w sklepach internetowych – potrzebne do tego dane znajdują się w bankowości mobilnej Nest. Umożliwia też dostęp do gotówki – można nią wypłacać z bankomatów zbliżeniowych. Wydanie i korzystanie z karty, podobnie jak z karty plastikowej, jest bezpłatne.

Przeczytajcie także: Pierwsi klienci Nest mogą korzystać z asystenta sztucznej inteligencji

Coraz więcej banków decyduje się na wydawanie kart w postaci wirtualnej. Ma to swoje zalety, bo takie karty można aktywować od razu po wydaniu a do tego są tańsze. Nie bez znaczenia są też względy ekologiczne – brak plastiku to brak dodatkowych odpadów. Niestety, wirtualne karty nie zawsze się sprawdzą. Wciąż nie wszystkie bankomaty mają funkcję zbliżeniową, zatem kartą wirtualną z takiego urządzenia nie da się podjąć gotówki. Ponadto, choć w Polsce nie ma z tym problemu, to wiele terminali w niektórych zakątkach świata nie obsługuje transakcji zbliżeniowych. Aby zapłacić w takich miejscach, trzeba włożyć do urządzenia plastikową kartę.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies