Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Volkswagen Bank chce odbudować ofertę detaliczną w Polsce. Szykuje płatności mobilne, w tym Blika, i zdalny proces otwierania rachunków

Bank zdecydował o wycofaniu rachunków dla klientów indywidualnych w Polsce w 2017 r. Teraz wraca na rynek

Od niedawna Volkswagen Bank znów oferuje w Polsce rachunki dla klientów indywidualnych, o czym mogliście przeczytać w tekście Volkswagen Bank wrócił na polski rynek z kontami dla klientów indywidualnych. Rachunek e-direct i karta Visa są bezpłatne. Jak się okazuje, wkrótce w ofercie niemieckiego banku pojawi się więcej nowości, na czele z Blikiem i innymi płatnościami mobilnymi oraz zdalnym procesem otwierania rachunków.

Przeczytajcie także: W Łodzi od dziś mała, parkingowa rewolucja

– Kilka lat temu Volkswagen Bank zmieniał formę prawną ze spółki akcyjnej na oddział dotychczasowego akcjonariusza, Volkswagen Bank GmbH. W wyniku uzgodnień z Komisją Nadzoru Finansowego zrezygnowaliśmy z prowadzenia rachunków dla klientów indywidualnych. Po latach przerwy chcemy powrócić jako Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce do ponownego nawiązania relacji z klientami indywidualnymi. Dostrzegamy bowiem ogromny potencjał w budowaniu portfela klientów detalicznych i przeznaczonych dla nich produktów w dalszym rozwoju banku – mówi serwisowi cashless.pl Ronald Kulikowski, dyrektor oddziału VW Banku w Polsce.

Kulikowski dodał, że celem kierowanej przez niego instytucji jest odbudowa dotychczasowego portfela klientów detalicznych i zbudowanie solidnej bazy pod dalszy rozwój. – Jesteśmy świadomi wyzwań, jakie stawia nam rynek, chociażby pod względem technologicznym. Dla klientów najważniejsze są jednak cztery parametry oferty: koszty, bezpieczeństwo, szybkość i wygoda. Aktualnie spełniamy dwa pierwsze, a mianowicie nasze produkty są jednymi z najbezpieczniejszych na rynku pod względem cyberbezpieczeństwa, a nasze konto standardowe można założyć i prowadzić bezpłatnie. Przed nami zostały jeszcze dwa parametry, czyli szybkość i wygoda użytkowania, nad którymi aktualnie intensywnie pracujemy – deklaruje Ronald Kulikowski.

Przeczytajcie także: Przymusowa restrukturyzacja Getinu, który znika z rynku

Z przekazanych przez niego informacji wynika, że najważniejszą nowością, która niedługo pojawi się w ofercie VW Banku w Polsce, będzie zdalny proces otwierania rachunku. Będzie wyglądać podobnie jak przy zaciąganiu kredytu gotówkowego: identyfikacja tożsamości jest przeprowadzana automatycznie za pomocą algorytmów identyfikujących cechy biometryczne, wystarczy nagrać krótkie wideo przedstawiające twarz, które zostanie porównane automatycznie ze zdjęciem z dowodu tożsamości.

Kolejne nowości będą miały związek z wdrożeniem tzw. tokenizacji. Dzięki temu bank będzie mógł zaoferować zbliżeniowe płatności mobilne, takie jak Apple Pay i Google Pay. Zamierza też udostępnić system płatności mobilnych Blik.

Fot. Wikipedia/Christoph Braun CCO 1.0

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies