Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Volkswagen Bank wrócił na polski rynek z kontami dla klientów indywidualnych. Rachunek e-direct i karta Visa są bezpłatne

Wcześniej, bo w 2017 r., powiązany z producentem aut bank wycofał się z obsługi rachunków osobistych na polskim rynku

W ofercie Volkswagen Banku na polskim rynku znów są konta osobiste. Instytucja oferuje dwa pakiety usług: Standard oraz Złoty. W ramach pierwszego z nich można korzystać bezpłatnie z rachunku osobistego oraz debetowej karty Visa, a za wypłatę gotówki z bankomatu płaci się 1 zł. Pakiet Złoty kosztuje 9 zł miesięcznie, ale w ramach abonamentu dostaje się bezpłatne bankomaty w Polsce i Europie oraz brak opłat za przewalutowanie.

Przeczytajcie także: Volkswagen Bank rezygnuje z obsługi kont w Polsce

Rachunkami można zarządzać za pośrednictwem internetowego serwisu transakcyjnego oraz aplikacji mobilnej. Ta druga dostępna jest zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS, wyposażona jest w mobilną autoryzację do potwierdzania transakcji zlecanych w internecie oraz pozwala na zalogowanie się przy pomocy danych biometrycznych. Wnioski o otwarcie rachunków składa się przez internet. Umowę do podpisu przywozi kurier.

Charakterystyczną cechą oferty Volkswagen Banku są karty płatnicze Visa z wizerunkami nowych i zabytkowych samochodów produkowanych przez niemiecki koncern. Jednym z nich może być Porsche Taycan, czyli pierwszy w pełni elektryczny model tej marki. O wprowadzeniu tej karty bank informował we wczorajszym komunikacie prasowym.

Przeczytajcie także: Volkswagen Bank wprowadza nowe wzory kart

Na to, że rachunki osobiste wróciły do oferty Volkswagen Banku, zwrócił uwagę jeden z czytelników cashless.pl po lekturze wczorajszego tekstu na temat karty z wizerunkiem porsche. To dość zaskakująca informacja, gdyż w przeszłości Volkswagen oferował już w Polsce konta dla klientów indywidualnych (pod marką Volkswagen Bank Direct był jednym z trzech pierwszych internetowych banków w Polsce), ale w 2017 r. całkowicie zmienił strategię i wycofał je ze sprzedaży, a dotychczasowym klientom wypowiedział umowy. Wygląda na to, że ponownie zmienił koncepcję. Poprosiłem o komentarz w tej sprawie. Jeśli biuro prasowe instytucji odpowie – zaktualizuję ten bądź napiszę nowy tekst.

Fot. Wikipedia/Christoph Braun CC0 1.0

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies