Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
To był jeden z pierwszych banków internetowych w Polsce. Volkswagen Bank rezygnuje z obsługi kont nad Wisłą

Od dziś w niemieckim banku już nie można założyć rachunku. Dotychczasowych klientów instytucja zachęca do przesiadki na Euro Bank

Volkswagen Bank Polska poinformował właśnie o rezygnacji z obsługi na polskim rynku klientów indywidualnych i zamiarze skoncentrowania się wyłącznie na obsłudze firm. Jeżeli dziś chcielibyście więc założyć rachunek w tym niemieckim banku, to Wam się to nie uda. Na stronie internetowej banku znajduje się już informacja o wprowadzonych właśnie zmianach w ofercie. Z tego co pamiętam, Volkswagen Bank jako jeden z nielicznych oferował jeszcze bezpłatny rachunek z bezwarunkową darmową kartą debetową.

Przeczytajcie także: Placówek bankowych już mniej niż 14 tys.

Jednocześnie niemiecki bank informuje o nawiązaniu współpracy z Euro Bankiem, który przygotował dla indywidualnych klientów Volkswagen Banku atrakcyjną ofertę powitalną. Teraz każdy z nich będzie mógł otworzyć bezpłatny rachunek osobisty oraz uzyskać zwrot opłaty za używanie kart płatniczej w pierwszym roku. Otrzyma również propozycję otwarcia trzymiesięcznej lokaty oprocentowanej w wysokości 2,5 proc. Klienci Volkswagen Banku mogą skorzystać z promocyjnej oferty Euro Banku poprzez zalogowanie się na swoje dotychczasowe konto. W komunikacie nie nie napisano, co będzie z klientami, którzy nie zechcą przejść do Euro Banku. Próbuję się tego dowiedzieć. Gdy tylko to się uda, aktualizuję ten lub napiszę nowy tekst.

Przeczytajcie także: BZ WBK też już ma kantor internetowy

Rezygnacja z obsługi klientów indywidualnych to element procesu fuzji Volkswagen Banku Polska z Volkswagen Bankiem GmbH. Wcześniej niemiecki bank wycofał z rynku markę Volkswagen Bank Direct. A to ważna nazwa dla polskiej bankowości. VW Bank Direct startując w 2001 roku był bowiem jednym z trzech pierwszych na polskim rynku banków całkowicie internetowych. Dwa pozostałe to mBank uruchomiony pod koniec 2000 roku oraz działający od maja 2001 roku Inteligo.

Aktualizacja

Przed chwilą przedstawiciel Volkswagen Bank Polska przesłał do redakcji Cashless następującą informację:

- Klienci, którzy nie chcą skorzystać z oferty Euro Banku, sami mogą zdecydować, gdzie przenieść swoje środki. Bank wypowiedział umowy z zachowaniem dwumiesięcznego okresu wypowiedzenia i do 30 listopada zaprzestanie świadczenia wszystkich usług depozytowych dla klientów indywidualnych. Do tego czasu zobowiązani są oni poinformować bank, na jakie konto powinny zostać przeniesione środki zgromadzone na rachunku - wyjaśnił przedstawiciel Volkswagen Bank Polska. Dodał, że jeśli to nie nastąpi przed 30 listopada 2017 r., pieniądze zostaną zabezpieczone na rachunku technicznym. W takim przypadku trzeba będzie złożyć pisemną dyspozycję zawierającą numer konta bankowego, na które powinny zostać przelane zabezpieczone środki.

Fot. Volkswagen Bank

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies