Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny bank ma swój internetowy kantor wymiany walut. Tym razem BZ WBK

Usługa może przydać się nie tylko przy spłacie kredytu we frankach czy euro, ale i podczas zagranicznych wyjazdów

BZ WBK pozazdrościł konkurencji, która już od dawna ma własne kantory walutowe i kilka dni temu przemianował oferowaną przez siebie usługę "e-FX wymiana walut" na Kantor BZ WBK24. Informację o tym klienci banku już mają w swoim systemie transakcyjnym. Przypomnę, że własne kantory internetowe mają już m.in. Alior, mBank, Raiffeisen Polbank czy od niedawna ING.

Przeczytajcie także: Szybkie przelewy do ZUS-u już w BGŻ BNP Paribas

Powody zmiany wyjaśnia Agnieszka Dąbrowska-Uss, ekspert ds. rozwoju biznesu w pionie bankowości detalicznej BZ WBK. – Nowa nazwa jest bardziej intuicyjna. Klienci, zwłaszcza nowi, będą mogli od razu znaleźć miejsce, gdzie szybko i wygodnie sprzedadzą bądź kupią walutę – mówi przedstawicielka BZ WBK.

Zdaniem Agnieszki Dąbrowskiej-Uss wymiana w Kantorze BZWBK24 odbywa się po kursie bardziej atrakcyjnym niż ten w tabeli kursowej banku. W kantorze klient może wymienić niemal dowolną kwotę (od jednej jednostki waluty w górę). Transakcja ma trwać kilkanaście sekund, a można ją wykonać zarówno na komputerze jak i na smartfonie za pośrednictwem aplikacji mobilnej. – To oznacza, że walutę można wymienić w dowolnym miejscu i momencie, np. w kolejce do kasy, w pociągu, na lotnisku, czyli wszędzie tam, gdzie jest internet. Nawet będąc za granicą – podkreśla Dąbrowska-Uss.

Przeczytajcie także: Trzecia instytucja wdrożyła Qlika

Aby móc korzystać z Kantoru BZWBK24, wystarczy posiadać dostęp do bankowości elektronicznej banku oraz rachunki w walutach, jakie zamierza się wymienić. Rachunek walutowy można w razie potrzeby założyć bezpośrednio przed transakcją. Operacja nie jest obarczona prowizją. Kosztem jest tylko spread walutowy. Usługa może być przydatna np. podczas zagranicznych wyjazdów. Zamiast płacić kartą wydaną do konta złotowego, co wiąże się z kosztami przewalutowania i często dodatkową opłatą od takich transakcji, można korzystać z karty wydanej do konta walutowego, zasilanego środkami wymienionymi w kantorze w serwisie banku.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies