Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ING wprowadza kartę wielowalutową. Jest inna niż u konkurencji

Waluty potrzebne podczas wakacyjnych wojaży klienci Śląskiego mogą kupować w kantorze dostępnym z poziomu bankowości elektronicznej

ING Bank Śląski ogłosił dziś wprowadzenie do oferty karty wielowalutowej Visa. Jej charakterystyczną cechą jest to, że nie trzeba zamawiać dodatkowego plastiku, aby móc przeprowadzać transakcje w różnych walutach. Wystarczy, że macie zwykłą debetówkę Visy w Śląskim i aktywujecie odpowiednią funkcję w serwisie transakcyjnym. Operacje w euro, dolarach i funtach będą automatycznie pobierać się z odpowiedniego konta walutowego.

Przeczytajcie także: Android Pay już w aplikacji iTaxi

Jak pisze ING w informacji prasowej, również konta walutowe można zakładać zdalnie za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Tą samą drogą można również dokonywać zakupu walut obcych w kantorze wymiany walut Ślaskiego. Wszystko to razem ma obniżać koszty wyjazdów zagranicznych – dokonywanie płatności bezpośrednio w euro czy dolarach pozwala uniknąć kosztów przewalutowania.

Dodatkowo bank przygotował ofertę promocyjną trwającą do 30 września. Za jednorazową opłatę w wysokości 15 zł klienci mogą przez 30 dni wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów za granicą bez dodatkowych prowizji. To rozwiązanie sprawdzi się w przypadku osób, które płacą za granicą w miejscach, gdzie nie można korzystać z karty lub w krajach, w których obowiązuje waluta inna niż dolary, funty czy euro.

Przeczytajcie także: Nowa karta w ofercie PKO

Karta wielowalutowa pojawiła się ostatnio w ofercie kilku instytucji. Niedawno dla wybranych klientów wprowadził ją PKO BP. Wcześniej uczynił to Pekao. W obu przypadkach, podobnie jak w Śląskim, karta "rozpoznaje" walutę transakcji, a środki na jej realizację pobierane są automatycznie z odpowiedniego rachunku walutowego. Kartę wielowalutową oferuje także Citi, ale w tym wypadku klient przed transakcją sam musi wybrać rachunek walutowy, z którego mają być pobierane pieniądze.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies