Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Android Pay dostępny w kolejnej aplikacji. Tak możecie już płacić za taksówkę iTaxi

Dzięki tej opcji rachunki za przejazdy możecie regulować kartą podpiętą wcześniej do smartfona z systemem od Google'a

Android Pay podbija polski rynek. Rano pisałem, że z rozwiązania tego mogą już korzystać klienci kolejnego banku, czyli Orange Finanse. Nie minęło wiele czasu i mam kolejną ciekawą informację na temat płatności mobilnych od Google'a. Okazuje się, że za pomocą Android Pay można już płacić w aplikacji taksówkowej iTaxi, na co zwrócił uwagę jeden z czytelników Cashless.


Jak widzicie, połączenie apki iTaxi z Android Pay powoduje, iż płatności za przejazdy taksówkami korporacji regulowane są domyślnie kartą podpiętą do tego portfela. Wcześniej podobne rozwiązanie zastosowano w aplikacji Ubera. Za pomocą Android Pay płacić mogą także osoby kupujące produkty na platformie Allegro.

Przeczytajcie także: Android Pay w Orange Finanse

Obecnie z Android Pay korzystać mogą klienci kilku banków z Polski. Oprócz wspomnianego już wyżej Orange Finanse także mBanku, Aliora, BZ WBK, Nest i T-Mobile Usług Bankowych. Wdrożenie tego rozwiązania zapowiedzieli przedstawiciele kilku kolejnych instytucji, w tym ING, Euro Banku, BGŻ BNP Paribas, SGB i Getinu. Android Pay umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych smartfonem w sklepach stacjonarnych oraz w świecie e-commerce, za pośrednictwem wybranych aplikacji mobilnych.

Przeczytajcie także: Do logo Pekao wraca żubr

Wydaje się, że Google jest na dobrej drodze, by uczynić Android Pay standardem płatności mobilnych na polskim rynku. Wygoda korzystania z tego rozwiązania jest porównywalna z płatnościami HCE oferowanymi przez banki bezpośrednio w bankowości mobilnej. Jednak marketingowa siła, jaka stoi za amerykańską firmą, sprawia, że to dokonywanie płatności za pomocą Android Pay zaczyna być modne. To zaleta nie do przecenienia dla młodych konsumentów, którzy są ważnymi odbiorcami takich usług jak płatności smartfonami.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies