Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny bank z Polski stawia na Android Pay. Płatności od Google'a trafią do klientów Handlowego

Bank zamierza udostępnić nową usługę jesienią bieżącego roku

Jak zadeklarował Sławomir Sikora, prezes Citi Handlowego, kierowana przez niego instytucja całkowicie zrezygnowała z placówek bankowych zlokalizowanych przy ulicach stawiając na oddziały w galeriach handlowych oraz rozwój zdalnych kanałów kontaktu z klientami. Niedawno bank wdrożył nowy system transakcyjny a wcześniej aplikację na smartfony nowej generacji. To, czego wciąż mu jednak brakuje, to płatności mobilne. Zmieni się to prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Przeczytajcie także: Już 25 tys. klientów korzysta z Android Pay w Polsce

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej władze Handlowego poinformowały, że bank udostępni swoim klientom płatności mobilne Android Pay. Komercyjne wdrożenie tego rozwiązania planowane jest jeszcze w tym roku, co oznacza, że dojdzie do niego pewnie jesienią. Więcej szczegółów na razie nie podano. Nie wiem zatem, na jaką formułę współpracy z firmą Google postawi Citi.

Przypomnę, że większość banków wdrażających Android Pay umożliwia swoim klientom powiązanie plastikowej karty z aplikacją płatniczą Google'a. W taki sposób z Android Pay korzystają klienci BZ WBK, T-Mobile Usług Bankowych, Nest czy Aliora. Na inne rozwiązanie postawił mBank, który w połowie kwietnia wdrożył nową bankowość mobilną z funkcją pozwalającą na aktywację Android Pay bezpośrednio z poziomu aplikacji bankowej.

Przeczytajcie także: Konto PayPal będzie można powiązać z Android Pay

Wydaje się, że rozwiązanie zastosowane przez mBank sprawdza się, bo tylko w pierwszej dobie po jego udostępnieniu skorzystało z niego ponad 9 tys. klientów mBanku. Wspomniane Alior, BZ WBK, Nest i T-Mobile Usługi Bankowe miały na koniec marca bieżącego roku ok. 25 tys. klientów korzystających z Android Pay. Natomiast koalicja banków współpracujących z firmą Google przy płatnościach mobilnych szybko rośnie. Rychłe udostępnienie tej usługi zapowiedziały już: Euro Bank, Getin, SGB, ING oraz BGŻ BNP Paribas.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies