Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Tego chyba jeszcze nie było. W wakacje Handlowy postawi nad morzem przenośne mini oddziały bankowe

Eksperyment pokaże, czy podczas urlopu przyjdzie Wam do głowy zakładanie rachunku lub kupowanie karty

Jeżeli zdarza się Wam wypoczywać na polskim morzem, zapewne zauważyliście już, jak łatwo znaleźć tam bankomat. Od czerwca do września Łeba, Ustka czy Mielno obstawione są maszynami Euronetu, Planet Cash czy PKO. Ale większość tych bankomatów nie działa tam przez cały rok. Ich operatorzy już dawno wpadli na pomysł, jak zrekompensować sobie letni spadek obrotów w bankomatach zlokalizowanych w wielkich miastach i jadą za swoimi klientami do wakacyjnych kurortów. Po sezonie zabierają bankomaty do aglomeracji.

Przeczytajcie także: W czwartek Citi wyłączy stary system

Teraz ten sam mechanizm chce zastosować Handlowy. Zamiast jednak instalować nad morzem bankomaty, chce tam postawić całe przenośne oddziały bankowe. Jak powiedział podczas niedawnej konferencji prasowej prezes banku Sławomir Sikora, w najbliższe wakacje w dwunastu miejscowościach turystycznych nad Bałtykiem będziecie mogli spotkać placówki z logo Citi, zwane w nomenklaturze tej instytucji Smart Mini. Więcej na ich temat przeczytacie tutaj.

A co do samego pomysłu. Widzę dużo sensu w instalacji na sezon letni w miejscowościach wypoczynkowych przenośnych bankomatów. Często bywam nad polskim morzem i nieraz doświadczyłem na własnej skórze, jak brak akceptacji kart potrafi być irytujący. Łatwy dostęp do maszyny wydającej gotówkę w znaczny sposób ułatwia więc urlopowanie. Ale oddział bankowy? Czy podczas wakacji przyjdzie Wam do głowy zakładanie konta? Raczej nie, choć już dodatkowa karta kredytowa albo pożyczka może się przydać, jeśli przesadzicie z wydatkami. Zobaczymy. Chętnie poznam efekty eksperymentu, o które nie omieszkam podpytać jesienią.

Przeczytajcie także: W I kw. spadła liczba bankomatów

Tymczasem Bank Handlowy chwali się, że zakończył przebudowę sieci swoich oddziałów. Prezes instytucji deklaruje, że nigdzie w Polsce nie znajdziecie już oddziału Citi zlokalizowanego przy ulicy. Wszystkie, które są, działają tam, gdzie ludzi jest najwięcej, czyli w galeriach handlowych. Są to nowoczesne placówki Smart oraz mniejsze Smart Mini, dokładnie takie, jakie mają stanąć wkrótce nad polskim morzem.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies