Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Oddziały smart Handlowego mają być jeszcze bardziej smart, bo teraz będą dodatkowo mini

Bank wprowadza w życie koncepcję nowego formatu przenośnych placówek

Uważni czytelnicy serwisu Cashless mogą pamiętać nazwę "Smart Mini". Napisałem o niej kilka miesięcy temu, gdy po raz pierwszy wspomniał o tym prezes Handlowego Sławomir Sikora. Tak nazywa się nowy rodzaj placówek bankowych, który właśnie powstaje. Pierwsze trzy oddziały mają zostać uruchomione jeszcze w tym miesiącu w Krakowie, Poznaniu i Warszawie.

Handlowy od kilku lat likwiduje swoje oddziały zlokalizowane przy głównych ulicach miast, a w ich miejsce w dużych galeriach handlowych buduje placówki typu Smart. To z założenia nowoczesne oddziały, gdzie transakcje są wykonywane przez klientów w maszynach samoobsługowych, a pracownicy banku to doradcy nastawieni na akwizycję nowych klientów i sprzedaż produktów.

Przeczytajcie także: PKO zakłada zmianę formatu placówek bankowych

Dziś Citi Handlowy ma już kilkanaście oddziałów Smart, ale chciałby więcej. Jest jednak problem. Jak mówi Sikora, brakuje atrakcyjnych powierzchni do wynajęcia w czynnych centrach handlowych oraz jest kłopot z oceną atrakcyjności tych, które znajdują się w galeriach dopiero co powstających. Rozwiązaniem problemu ma być oddział nazywany w nomenklaturze Handlowego Smart Mini.

Smart Mini to, jak sama nazwa wskazuje, mniejszy odpowiednik dużego Smarta a do tego mobilny, czyli przenośny. Smarta Mini można zbudować jako wyspę w już funkcjonującej galerii handlowej, jeżeli nie oferuje ona aktualnie atrakcyjnego lokalu do wynajęcia. Smart Mini można też ustawić w nowym centrum handlowym na próbę. Można w ten sposób sprawdzić, czy galeria ma potencjał jako lokalizacja dużego oddziału bankowego. Prezes Handlowego powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej, że mniej więcej po pół roku będzie w stanie ocenić, jak nowa koncepcja się sprawdza i czy będzie rozwijana.

Przeczytajcie także: Chcą udowodnić, że pożyczki P2P jednak się w Polsce sprawdzą

Natomiast zdaniem Sławomira Sikory przyszłością bankowości w ogóle, a kierowanego przez niego banku w szczególności, jest bankowość mobilna. – Jeżeli ktoś mnie dziś pyta, w jakim kierunku będzie rozwijać się Citi Handlowy, to podkreślam, że będzie koncentrował się na rozwoju zdalnych kanałów kontaktu z klientami. Bankowość elektroniczna w tym szczególnie mobilna stanie się wiodącym sposobem na bankowanie nie w perspektywie pięciu czy sześciu lat, ale nawet w trzyletnim horyzoncie – stwierdził prezes Banku Handlowego.

Tymczasem o problemie ze zmianą funkcjonalności sieci stacjonarnych oddziałów, w branży bankowej jest coraz głośniej. Mam wrażenie, że do władz banków zaczyna wreszcie docierać, iż nie da się uniknąć drastycznego zmniejszenia liczby placówek, nawet o połowę, tak jak np. w Skandynawii. Ostatnio Wojciech Sobieraj, prezes Aliora powiedział, iż wkrótce placówki bankowe podzielą los wypożyczalni kaset wideo. – Wyginą i nikt ich nie będzie żałował – mówił podczas konferencji Payment Meeting. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj. Również prezes PKO Zbigniew Jagiełło przedstawiając nową strategię zarządzanej przez siebie instytucji podkreślił konieczność restrukturyzacji sieci oddziałów stacjonarnych.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies