Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Sobieraj: oddziały banków są jak wypożyczalnie kaset wideo, znikną i nikt nie będzie po nich płakał

Zdaniem prezesa Alior Banku bankowcy łudzą się, jeżeli im się wydaje, że uzasadnione jest funkcjonowanie rozległej sieci placówek

Wojciech Sobieraj był jednym z uczestników panelu dyskusyjnego, który kończył wczorajszą konferencję Payment Meeting. Serwis Cashless był jej patronem medialnym. Zdaniem prezesa Aliora nie jest prawdą, że klienci przychodzą do oddziałów, bo tego potrzebują na przykład ze względu na chęć zakupu trudnego produktu finansowego czy po doradztwo. – Dokładnie to zbadano i prawda jest brutalna: ludzie przychodzą do oddziałów z przyzwyczajenia. Przychodzą, tak jak kiedyś przychodzili do wypożyczalni kaset wideo, które były na każdej ulicy – stwierdził Wojciech Sobieraj.

Przeczytajcie także: Jest już duża aktualizacja apki Millennium z polisami

Jego zdaniem ci, którym wydaje się dzisiaj, że znaleźli uzasadnienie dla funkcjonowania rozległej sieci placówek bankowych, łudzą się. – Ja bardzo lubiłem chodzić do wypożyczalni kaset wideo. Ale one wszystkie pozdychały i dziś nikt ich nie żałuje. Jakie jest uzasadnienie tego, że to samo nie stanie się z placówkami bankowymi? Proszę spojrzeć na to, co stało się w Skandynawii. Tam okrojono sieć oddziałów o kilkadziesiąt procent w ciągu kilku lat. To samo czeka branżę w Polsce – uważa prezes Alior Banku.

Zdaniem Sobieraja jeszcze kilka lat temu część bankowców nie była przekonana do rozwiązań mobilnych. – Zastanawiano się, czy to się przyjmie, czy ludzie będą chcieli z tego korzystać więc postanowiliśmy poczekać. I tak przebimbaliśmy dwa lata i dziś takie banki jak Millennium czy ING w rozwiązaniach mobilnych są daleko przed nami – przyznał z rozbrajającą szczerością szef Aliora. Uważa, że dziś pytanie o to, czy bankowość mobilna stanie się dominującym sposobem kontaktu klienta z bankiem jest bezzasadne. Teraz powinno się już pytać tylko o to, kiedy to się stanie.

Przeczytajcie także: Startuje aplikacja TMUB

Alior pracuje nad nową aplikacją mobilną oraz nowym systemem transakcyjnym w technologii RWD. Niedawno wdrożył nową aplikację T-Mobile Usługi Bankowe, które są jego wspólnym przedsięwzięciem z niemieckim telekomem. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zostanie też jednym z dwóch pierwszych na polskim rynku banków, którego karty będzie można podpiąć do aplikacji Android Pay.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies