Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Duża aktualizacja aplikacji Millennium. Są ubezpieczenia i blikowy one click

Niestety, na płatności HCE bank każe jeszcze czekać

Przed chwilą w markecie Google Play pojawiła się nowa wersja apki Banku Millennium. Wśród najważniejszych nowości, jakie zauważyłem, jest wreszcie moduł ubezpieczeniowy. Więcej na jego temat możecie przeczytać w moim tekście sprzed kilku miesięcy, który znajdziecie tutaj.

Przeczytajcie także: Startuje aplikacja TMUB

Millennium już latem pokazało, jak za pomocą jego aplikacji mobilnej będzie można kupować komunikacyjne polisy OC i AC a w przyszłości także inne ubezpieczenia. Nie będę więc się powtarzać. W skrócie tylko przypomnę, że cały proces od wniosku do płatności za polisę będzie można przeprowadzić w aplikacji mobilnej, w dowolnym momencie go przerwać i dokończyć później albo przejść do komputera i tam sfinalizować. Millennium współpracuje przy tym projekcie z towarzystwem ubezpieczeniowym Hestia.

Druga nowość, która pojawiła się w aplikacji Millennium, to nowa wersja Blika. Od teraz płacąc za zakupy w internecie będzie można zaufać wybrane sklepy przy okazji płatności z wykorzystaniem kodu Blik. Następnie, jeśli ponownie odwiedzicie wybrany sklep, transakcja odbędzie się już bez przekazywania kodu a jedynie po zatwierdzeniu jej w apce bankowej. Millennium jest pierwszą instytucją, która wprowadziła tę nowość. Inne banki nad tym pracują.

Przeczytajcie także: PKO wdroży aplikacje mobilną dla firm

Natomiast wciąż nie mogę doszukać się w apce Millennium obiecanych płatności mobilnych HCE. Bank pierwotnie miał je udostępnić już w czerwcu. Później termin przesunięto na III kw., ale i jego nie udało się dotrzymać. Z moich informacji wynika, że bank prowadzi zaawansowane testy HCE. Opóźnienie jest związane ze zmianą modelu wdrożenia. Początkowo bank chciał nad HCE pracować samodzielnie. Później zdecydował się oprzeć płatności mobilne o platformy tokenizacyjne dostarczane przez organizacje płatnicze. A to już jest nieco bardziej skomplikowane.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies