Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
To już oficjalne: PayU podpisało umowę z Blikiem. Ale na Allegro jeszcze nim nie zapłacicie

W przyszłym tygodniu większość sklepów obsługiwanych przez PayU już będzie przyjmować płatności Blikiem. Ale największa w kraju platforma e-commerce jeszcze nie i nie wiadomo, kiedy zacznie

O tym, że PayU prowadzi mocno zaawansowane rozmowy z operatorem Blika na temat udostępnienia tego instrumentu w obsługiwanych przez siebie sklepach internetowych, wiadomo było już wiosną tego roku. W sierpniu o podpisaniu umowy między spółką Polski Standard Płatności a PayU mogliście przeczytać jako pierwsi na Cashless w tekście, który znajdziecie tutaj. Wówczas były to jednak informacje nieoficjalne. Dziś zostały formalnie potwierdzone w komunikacie prasowym wysłanym przez PayU.

Przeczytajcie także: PayU oferuje raty od firmy pożyczkowej

Firma zapewnia w nim o nawiązaniu współpracy z PSP, czego efektem ma być udostępnienie Blika. Niestety nie podano konkretów co do terminów wdrożeń. Próbowałem więc dopytać o to w biurze prasowy PayU. Powiedziano mi, że w pierwszych sklepach trwają już testy i zaczyna się stopniowe udostępnianie Blika klientom. W przyszłym tygodniu większość sklepów obsługiwanych przez PayU już ma mieć możliwość przyjmowania płatności tym instrumentem. Jednak nie będzie wśród nich Allegro.

Przeczytajcie także: Sklep internetowy Almy już zniknął z sieci

W biurze prasowym PayU powiedziano mi, że w ramach prowadzonych obecnie prac wdrożeniowych nie planuje się udostępnienia Blika na Allegro i na razie nie wiadomo, kiedy to się stanie. Z moich wcześniejszych, nieoficjalnych informacji wynikało, że największa platforma e-commerce w Polsce ma rozpocząć akceptację Blika być może jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu zakupowego związanego ze świętami Bożego Narodzenia. Teraz wychodzi na to, że nie jest to takie pewne.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies