Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PayU zaoferuje raty od firmy pożyczkowej. Na razie w Niemczech

Spółka będzie współpracować na tym polu z firmą Kreditech, która prowadzi biznes także w Polsce

O nawiązaniu współpracy z PayU Global poinformowała na swoich stronach internetowych firma Kreditech, do której należy m.in. spółka działająca w Polsce pod marką Kredito24. Z komunikatu wynika, że już rozpoczęły się beta testy nowego rozwiązania a Kreditech planuje w najbliższym czasie rozszerzać swoją działalność w środowisku e-commerce także z innymi operatorami płatności.

Przeczytajcie także: Wielkie zbliżenie PayU i Blika

Nowe rozwiązanie polega na tym, że klient pragnąc kupić coś w sieci wśród dostępnych metod płatności otrzyma także raty od Kreditech. Maksymalna kwota takiej pożyczki ratalnej wynosić będzie 5 tys. euro a okres spłaty – 36 miesięcy. Proces wnioskowania ma być w pełni elektroniczny a do analizy zdolności kredytowej klientów Kreditech będzie wykorzystywał przygotowane przez siebie narzędzia.

Natomiast w Polsce PayU już od dawna oferuje klientom możliwość zakupów internetowych na raty. Współpracuje na tym polu z bankami, z tego co pamiętam z Aliorem i mBankiem. Nie znaczy to, że nie może być zainteresowane zaoferowaniem rat także od firmy pożyczkowej. Ze względów na dysproporcję regulacyjną pomiędzy bankami i instytucjami niebankowymi te drugie są w stanie zaakceptować wyższe ryzyko i udzielić finansowanie niektórym osobom, które na raty w banku nie mogą liczyć. To może być wartość dla PayU.

Przeczytajcie także: Allegro ma być warte 3 mld dolarów

Nie wiem, czy PayU prowadzi rozmowy na temat współpracy z Kreditechem w Polsce. Natomiast wiem, że swego czasu podjęciem współpracy z tym integratorem płatności zainteresowany był Vivus – największa firma chwilówkowa nad Wisłą. Ciekawe, czy coś z tego wyjdzie.

Źródło: Finextra

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies