Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wielkie zbliżenie w polskim e-commerce. Blikiem wkrótce zapłacicie na Allegro

Zabiegi o to trwały od dawna. Wygląda na to, że wreszcie znajdą swój szczęśliwy koniec

Z nieoficjalnych informacji wynika, że PayU oraz zarządzająca Blikiem spółka PSP, są bliskie porozumienia w sprawie udostępnienia płatności tym systemem klientom korzystającym z narzędzi PayU. Choć umowa o współpracy nie została jeszcze podpisana, ma to być już tylko formalnością.

Przeczytajcie także: Allegro ponownie na sprzedaż?

Władze spółki PSP nie chciały skomentować tych informacji. Natomiast PayU dość enigmatycznie potwierdza, że do porozumienia jest blisko. – Wyraziliśmy zainteresowanie współpracą z PSP. Przedstawiliśmy bankom – założycielom PSP nasze propozycje i teraz będziemy pracować nad szczegółami – powiedziano mi w biurze prasowym PayU.

PayU to firma posiadająca licencję krajowej instytucji płatniczej i obsługująca płatności na największej platformie handlu internetowego w Polsce, czyli Allegro. Dzięki temu udział PayU w płatnościach internetowych w Polsce wynosi kilkadziesiąt procent. Umowa z tą firmą ma więc dla Blika kluczowe znaczenie, jeżeli chce zająć ważne miejsce w polskim e-commerce.

Przeczytajcie także: Sofort Banking już nie jest banking

Jak się pewnie domyślacie, PSP zabiega o udostępnienie Blika klientom Allegro od dawna. Z nieznanych mi do końca przyczyn działania te pozostawały jednak bezskuteczne. Teraz ma być inaczej, a kupujący na największej platformie aukcyjnej w Polsce mają uzyskać możliwość płatności Blikiem jeszcze w tym roku.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies