Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO będzie kolejnym bankiem z aplikacją mobilną dla firm. Trwają prace

Instytucja dołączy w ten sposób do grupy kilku banków, które mają specjalne rozwiązania mobilne dla klientów firmowych

Informację o trwających pracach nad aplikacją natywną dla przedsiębiorców potwierdził bank. – Pozwoli ona na korzystanie z systemu bankowości internetowej iPKO biznes poprzez smartfony. Będzie dostępna na najpopularniejsze platformy, tj. Android, iOS oraz Windows Phone, w polskiej oraz angielskiej wersji językowej – powiedziano mi w biurze prasowym PKO.

Przeczytajcie także: Kolejny bank stawia na hybrydę

Niestety, instytucja nie zdradza na razie, kiedy może dojść do produkcyjnego wdrożenia tego rozwiązania. Nieoficjalnie dowiedziałem się, że może to nastąpić nawet w tym roku. Do tego terminu jednak bym się nie przywiązywał, bo jak to bywa z projektami informatycznymi, sytuacja jest dynamiczna i wiele jeszcze może się zmienić. Nie udało mi się także uzyskać więcej szczegółów na temat samego projektu, a więc na przykład jego funkcjonalności czy też tego, jakiej wielkości firmy będą mogły z niego korzystać.

PKO BP, gdy udostępni nową aplikację dla firm, dołączy do grupy kilku banków, które już oferują rozwiązania natywne dla przedsiębiorców. Ostatnio, bo wiosną tego roku, apkę dla klientów biznesowych zaoferował BGŻ BNP Paribas. Aplikacja kierowana jest do wszystkich firm, niezależnie od ich wielkości. Apki dla firm mają także mBank czy Pekao. Ich rozwiązania przeznaczone są jednak dla korporacji.

Przeczytajcie także: "Haiz". To nowa oferta dla dzieci od Aliora. Już we wrześniu

Z ciekawą sytuacją mamy natomiast do czynienia w ING. Bank od dawna oferuje aplikację mobilną dla klientów korporacyjnych pod nazwą "INGBusiness". Jednak od kilku tygodni w marketach znajduje się także apka nazwana "INGMobile dla przedsiębiorców". Nie jest to jednak nowe rozwiązanie, a aplikacja oferowana dotychczasowym klientom indywidualnym. Po prostu zmieniono jej nazwę. Dla osób fizycznych przygotowano zaś jeszcze inną aplikację – "Moje ING mobile".

Z informacji uzyskanej w biurze prasowym Banku Śląskiego wynika, że do czasu aż "Moje ING mobile" osiągnie pełną funkcjonalność, klienci indywidualni będą mogli korzystać także z aplikacji "ING dla przedsiębiorców". Później apka ta będzie oferowana małym firmom, np. osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, które na nową bankowość mobilną będą musiały jeszcze chwilkę poczekać.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies