Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Start Android Pay w Polsce już w przyszłym tygodniu? Google zaprasza na ważną konferencję

Wśród pierwszych banków, które mają udostępnić rozwiązanie płatnicze Android Pay mają być m.in. Alior i BZ WBK

Z nieoficjalnych informacji uzyskanych w trzech niezależnych źródłach wynika, że na przyszły tydzień polski oddział Google zaplanował ważną konferencję prasową. Prawdopodobnie w jej trakcie zostanie oficjalnie ogłoszony start Android Pay na polskim rynku. Do dziennikarzy zaproszenia na konferencję mają zostać rozesłane jeszcze dziś lub jutro. Choć padają deklaracje, że termin konferencji jest już ostateczny, istnieje ryzyko, że zostanie zmieniony, bo nie wszystko po stronie Google'a ma być dopięte na ostatni guzik. Natomiast banki mają być gotowe na udostępnienie Android Pay.

Przeczytajcie także: ING udostępni płatności HCE jeszcze w tym roku

Te same źródła mówią, że w pierwszej grupie instytucji, które wystartują z systemem płatności od Google'a są m.in. Alior oraz BZ WBK. Wśród innych banków zainteresowanych tym wymieniany jest również mBank. Ten jednak nie deklarował wcześniej rozpoczęcia prac nad wdrożeniem systemu tokenizacyjnego od Visy lub Mastercarda, co jest konieczne do udostępnienia międzynarodowych "pay"-ów, takich jak Android Pay. Bardziej do tej układanki pasują mi więc ING oraz Millennium, które takie deklaracje wcześniej złożyły. mBank nie chce komentować tych informacji. Podobnie zresztą jak pozostałe banki.

Przeczytajcie także: Płatności HCE już dostępne dla klientów Raiffeisena

Natomiast czytelnicy posiadający telefony z najnowszymi androidami donoszą nam, że preinstalowana u nich aplikacja Android Pay prosi już o zainstalowanie karty płatniczej. Procesu nie da się jednak doprowadzić do końca. Wcześniej Google deklarował, że polski rynek jest uznawany przez niego za priorytetowy i że Android Pay wystartuje tu w III kw. 2016 r. Terminu tego nie udało się dotrzymać, ale wiele wskazuje na to, że już w listopadzie będziecie mogli z nowego rozwiązania korzystać.

AKTUALIZACJA

W środę firma Google rozesłała zaproszenia na konferencję, która odbędzie się 16 listopada, czyli w środę w przyszłym tygodniu. Tytuł konferencji: "Zbliżasz. Płacisz. Gotowe". Wydaje się, że to potwierdza nasze informacje o tym, że podczas konferencji ogłoszony zostanie start usługi Android Pay w Polsce.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies