Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rewelacyjny początek Android Pay w mBanku. 9 tysięcy aktywacji w jeden dzień

Wygląda na to, że klienci tej instytucji już wybaczyli jej to, że na nowe płatności mobilne musieli czekać tak długo

Takiego początku Android Pay w mBanku chyba nikt się nie spodziewał. Z moich informacji wynika, że od wczorajszego poranka do godz. 16 dzisiaj klienci powiązali z usługą Android Pay już 9 tys. kart płatniczych wydanych przez mBank. Informację tę potwierdziło przed chwilą biuro prasowe tej instytucji. Jak znacząca to liczba niech zaświadcza fakt, że w Aliorze, BZ WBK i T-Mobile Usługach Bankowych, których klienci mogą korzystać z Android Pay od jesieni ubiegłego roku, zdecydowało się na to dotąd ok. 25 tys. osób.

Przeczytajcie także: Oto nowa aplikacja mobilna mBanku

Wydaje mi się, że na bardzo dobry początek Android Pay w mBanku wpływ miało kilka czynników. Po pierwsze instytucja ta kazała swoim klientom czekać na nowe płatności mobilne niezmiernie długo. Kilkanaście konkurencyjnych banków zdążyło już różnego rodzaju rozwiązania w tym zakresie wdrożyć, a temat płatności smartfonami zaczął być modny w internecie i mediach, także społecznościowych, w których mBank jest aktywny. Duża część jego klientów zdążyła więc zarazić się chęcią wypróbowania nowej usługi i skorzystała z niej, gdy tylko taka szansa się pojawiła.

Po drugie forma wdrożenia Android Pay, na jaką zdecydował się mBank, okazała się inna niż w konkurencyjnych bankach i całkiem przyjazna pod względem user experience. Przypomnę, że aby powiązać swoją kartę z Android Pay, klienci mBanku nie muszą instalować dodatkowej aplikacji od Google'a – cały proces mogą przeprowadzić w apce swojego banku. mBank jest jedną z kilku instytucji na świecie, którym dotąd udało się to w ten sposób zrobić. Jak widać, kierunek wydaje się słuszny.

Przeczytajcie także: Google mocno stawia na Android Pay

Warto przy tym dodać, że o ile nowa aplikacja mBanku zadebiutowała po godz. 11 wczoraj i dopiero wówczas za jej pomocą można było podpinać karty do Android Pay, to już od godz. 6 rano można było to robić w tradycyjny sposób, a więc wpisując dane z plastiku np. ręcznie w apce Android Pay. Jak mówili podczas wczorajszej konferencji prasowej przedstawiciele mBanku, przez pierwsze godziny od udostępnienia tej możliwości średnio co minutę kolejny ich klient aktywował nową usługę.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies