Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Google mocno stawia na Android Pay. Do płatności mobilnych zachęcać będą m.in. Biedronka i Lidl

Sieci sklepów i punktów usługowych współpracujących z Google są także oznaczane naklejkami z zielonym robotem. Wkrótce Amerykanie zaoferują usługę "smart tap"

Od wczoraj wraz z premierą nowej aplikacji mBanku znacznie powiększyło się grono potencjalnych i rzeczywistych użytkowników Android Pay w Polsce. Rozpoczęła się także szersza kampania informacyjna Google’a. Przy czym nie chodzi o reklamy w mediach, ale o powiadomienia, które pojawiają się na smartfonach użytkowników Android Pay, gdy znajdą się oni w pobliżu sklepu lub punktu usługowego, w którym można aplikacją Google'a zapłacić.

Jak widzicie, na ekranie smartfona pojawia się wiadomość, że w danym miejscu można zapłacić za pomocą Android Pay. Google na swoim blogu poinformował, że komunikaty przypominające o nowej formie płatności mogą wyświetlać się na ekranach telefonów osób, które znajdą się w okolicy sklepów sieci Biedronka, ale także Carrefour, Lidl, Rossman czy lokali McDonald's.

Przeczytajcie także: Za kilka miesięcy Apple Pay może być w Polsce

Wchodząc do sklepu zapewne zauważycie też na drzwiach znaczki z zielonym robotem (tu można płacić Android Pay) obok naklejek informujących o akceptowaniu przez sprzedawcę kart płatniczych. Ponoć w ten sposób są już oznaczone sklepy Lidla.

Nieoficjalnie wiadomo, że Google w najbliższych miesiącach będzie współpracować z wybranymi sieciami handlowymi w zakresie rozwiązania "smart tap". Ma ono polegać na tym, że jeśli klient korzysta z danego programu lojalnościowego, to wystarczy zapłacić Androidem Pay, by móc od razu "zasilić" daną kartę lojalnościową. Jedno dotknięcie wystarczy, by zebrać punkty, pieczątki czy inne dobra rozdawane w tego rodzaju programach.

Przeczytajcie także: Klienci mBanku mogą korzystać z Android Pay

Już teraz w niektórych sieciach handlowych za pomocą apki AP można korzystać z karty lojalnościowej - karta jest przechowywana w aplikacji, a klient pokazuje ją na ekranie telefonu. Podczas akceptowania płatności kasjer sczytuje czytnikiem kod z ekranu smartfona.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies