Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Za kilka miesięcy Apple Pay może pojawić się w Polsce. Choć na razie drogą okrężną, przez aplikację Revolut

Operator aplikacji pracuje nad implementacją Apple Pay. To szansa na te płatności w Polsce, bo Revolut już obsługuje klientów znad Wisły

Na zapowiedź udostępnienia Apple Pay w aplikacji Revolut zwrócili uwagę czytelnicy Cashless. Przesłali link do wywiadu z przedstawicielem firmy oferującej aplikację, w którym to wywiadzie pada jednoznaczna deklaracja, że w Revolut najdalej za kilka miesięcy pojawią się płatności mobilne od koncernu z Cupertino.

Informacja jest ważna dlatego, że Revolut oferuje swoje usługi także na polskim rynku. Aplikację można pobrać ze sklepu i zainstalować na smartfonie z systemem operacyjnym Android lub iOS. O ile dla użytkowników urządzeń z oprogramowaniem od Google’a wiadomość nie jest elektryzująca, bo mogą już korzystać z Android Pay, o tyle może się okazać przełomowa dla posiadaczy iPhone’ów, którzy płacić mobilnie i zbliżeniowo jeszcze nie mogą.

Przeczytajcie także: Oto nowa aplikacja mobilna mBanku

Revolut to aplikacja powiązana z numerem telefonu i przedpłaconą kartą Mastercard. Korzystając z niej macie do dyspozycji salda prowadzone jednocześnie w euro, dolarach amerykańskich oraz funtach szterlingach. Revolut deklaruje jednak, że niezależnie od waluty, w jakiej dokonywana jest płatność kartą, transakcje mają być rozliczane zawsze po najlepszych kursach międzybankowych bez dodatkowych opłat. Do określonej kwoty można także bez prowizji wypłacić pieniądze z bankomatu w każdym kraju.

Rachunek powiązany z aplikacją można zasilić inną kartą lub tradycyjnym przelewem. Od niedawna Revolut pozwala także doładować prepaid poprzez Apple Pay. To pierwszy efekt współpracy twórców aplikacji z koncernem z Cupertino. Kolejny ma polegać na udostępnieniu płatności mobilnych opartych o amerykańskie rozwiązanie.

Przeczytajcie także: Heetch, francuski Uber wycofuje się z Warszawy

Ciekawe, czy dzięki aplikacji Revolut Apple Pay wreszcie będzie dostępne w Polsce. Właściwie trudno wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie, bo wydaje się, że póki co Amerykanie nie planują współpracować z jakimkolwiek z polskich banków nad wprowadzeniem tu Apple Pay. Dzięki aplikacji Revolut mogliby rozwiązać problemy tych właścicieli telefonów z nadgryzionym jabłkiem w logo, którzy ze zbliżeniowych płatności mobilnych korzystać nie mogą, a bardzo by chcieli.

Warto może przypomnieć, że swego czasu użytkownicy iPhone'ów z Polski mogli korzystać z Apple Pay dzięki aplikacji boon. Później możliwość taka została jednak zablokowana. Mam nadzieję, że gdy Apple Pay pojawi się w Revolut, nikomu nie przyjdzie do głowy ograniczać nowej usługi terytorialnie. Mogłoby to oznaczać, że polscy fani firmy Apple na mobilne płatności zbliżeniowe nadal będą musieli czekać.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies