Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Koalicja banków wspierających Android Pay w Polsce będzie jeszcze większa. Wejdzie do niej także SGB

Prace nad udostępnieniem nowej usługi klientom spółdzielczej grupy prowadzi First Data Polcard

Rychłe umożliwienie powiązania kart wydanych przez SGB z aplikacją Android Pay oferowaną przez Google'a zapowiedział Damian Zapłata, prezes spółki FDP w wywiadzie dla Cashless. Cały wywiad możecie znaleźć tutaj. Wśród banków, w których wkrótce Android Pay się pojawi, a które współpracują przy tym z FDP, Zapłata wymienił też Euro Bank. Obie instytucje oferują już płatności HCE. Przy czym Euro Bank w aplikacji bankowości mobilnej a SGB w apce Portfel SGB.

Przeczytajcie także: Deutsche Bank także pracuje nad płatnościami mobilnymi

Android Pay to aplikacja, która zainstalowana na smartfonach posiadających system Android 4.4 i nowszy oraz antenę zbliżeniową NFC, pozwala płacić telefonem na podobnej zasadzie jak kartą bezstykową. Obecnie korzystać z niej mogą klienci Aliora, BZ WBK, T-Mobile Usług Bankowych oraz Nest Banku. Wkrótce dołączyć do nich mają klienci mBanku.

Przeczytajcie także: Android Pay już dostępny w aplikacji Allegro

Deklarację rozpoczęcia prac nad wdrożeniem Android Pay dla swoich klientów złożyli już także przedstawiciele takich banków jak ING, BGŻ BNP Paribas oraz Getinu. Na rynku są jednak instytucje, które podkreślają, że przy oferowaniu zbliżeniowych płatności we własnej bankowości mobilnej udostępnianie Android Pay nie ma dla klientów żadnej wartości dodanej. Wiąże się za to z ryzykiem oddania kontroli nad transakcjami klientów podmiotowi trzeciemu. Należy więc założyć, że nie wszystkie banki z Polski na współpracę z firmą Google przy płatnościach się zdecydują.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies